Náhodné zaujímavosti: ako sa celým menom volá Bart Simpson a prečo chceli Jesseho Pinkmana vyškrtnúť zo seriálu Breaking Bad

827

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, ako sa celým menom volá postava chlapca zo Simpsonovcov, prečo chcel scenárista seriálu Breaking Bad odstrániť postavu Jesseho Pinkmana a prečo tak nakoniec neurobil, a na konci sa dozviete ako sa v skutočnosti natáčal film Tokyo Drift.

Fakt č. 1: Sex a nahota vo filmoch

Prečo je vo filmoch menej scén so súložou? Existuje niekoľko štúdií, ktoré by mohli poukázať na dôvod poklesu počtu scén so súložou. Štúdia Kalifornskej univerzity v Los Angeles z minulého roka zistila, že generácia Z chce vidieť na plátne menej sexu.

V článku sa uvádza, že 51 % opýtaných uviedlo, že chce vidieť viac zobrazení priateľstva a platonických vzťahov, približne 47 % uviedlo, že pohlavný styk nie je potrebný vo väčšine filmov a 44 % respondentov uviedlo, že romantika sa v televíznych programoch a filmoch používa príliš veľa a zbytočne.

Fakt č. 2: Squid Game

Kórejčan údajne dostal od juhokórejského prezidentského kandidáta ponuku 100 miliónov wonov (približne 85 000 USD) výmenou za svoje telefónne číslo, ktoré bolo bombardované telefonátmi po tom, čo sa objavilo v seriáli spoločnosti Netflix Squid Game.

Majiteľ telefónneho čísla uviedol, že si najprv myslel, že ide o spamové hovory, kým sa nedozvedel, že jeho číslo je zobrazené v seriáli spoločnosti Netflix. Povedal, že mu telefonovali celú noc, posielali textové správy a obrázky, ale svoje číslo si nemohol zmeniť, pretože ho používal 10 rokov a bolo spojené s jeho podnikaním.

Fakt č. 3: Breaking Bad

Napriek plánom na konci prvej série postavu zabiť, Paulov výkon presvedčil hlavného scenáristu Vincea Gilligana, aby Jesseho v seriáli ponechal. Postava a Paulov výkon získali uznanie kritikov a fanúšikov. Kritici oceňovali najmä vývoj postavy Jesseho, ktorý sa z nesympatického drogového dílera stal morálnym kompasom seriálu, keďže sa čoraz viac cíti vinný a má výčitky svedomia za svoje činy a činy Waltera Whitea, keď sa zapojili do obchodu s drogami.

Fakt č. 4: Pandy červené

Pandy červené sa dokážu postaviť na zadné nohy. Je to vlastne obranný mechanizmus, pretože keď sú vyprovokované alebo ohrozené, postavením sa zdajú byť väčšie. Môžu tiež vydávať hlasné zvuky a dokonca sa brániť ostrými pazúrmi alebo vypúšťať nepríjemný zápach z pachových žliaz. Ak niekedy uvidíte stojacu pandu červenú, radšej sa držte ďalej.

Fakt č. 5: Služobné psy

Psy reagujúce na záchvaty sú vycvičené tak, aby štekali a upozorňovali, keď ich majiteľ prežíva záchvat. Tieto zvieratá môžu počas záchvatu aj ležať vedľa svojho majiteľa, aby zabránili zraneniu, zatiaľ čo iné môžu stáť v blízkosti, aby zastavili pád a zabránili zraneniu. Takéto psy môžu byť vycvičené aj na stláčanie poplašných tlačidiel alebo zariadení, ktoré privolajú pomoc, a na otváranie a zatváranie dverí a vyhľadávanie niekoho, kto pomôže.

Fakt č. 6: Bart Simpson

Bartholomew Jojo „Bart“ Simpson je fiktívna postava v americkom animovanom televíznom seriáli Simpsonovci. Zatiaľ čo ostatné postavy boli pomenované podľa členov Groeningovej rodiny, Bartovo meno je anagramom slova brat (brat (angl.) = nepodarok, fagan).

Fakt č. 7: Tokyo Drift

Keď bol Tokyo Drift ešte vo vývoji, režisér Justin Lin chcel nakrúcať v Tokiu, aby získal autentický vzhľad a atmosféru mesta. Presnejšie, režisér si vyhliadol Šibuju, jednu z najľudnatejších lokalít v Tokiu. V pláne bolo vytvoriť sekvenciu, v ktorej by skupina pretekárov driftovala. Avšak získať filmové povolenie je v Tokiu ťažké, najmä pokiaľ ide o zahraničné filmové štáby.

Justin Lin a štúdio Universal si boli dobre vedomí ťažkostí pri získavaní filmových povolení v Japonsku. V skutočnosti sa väčšina filmov odohrávajúcich sa v meste nakrúca na iných miestach a reprodukuje sa tak, aby vyzerali ako Tokio.

Niektorí režiséri vynaložili veľké úsilie, aby mohli nakrúcať priamo na mieste. Keďže Lin nemohol získať povolenie týmito typickými spôsobmi, rozhodol sa nakrútiť nelegálnu scénu Tokyo Drift bez povolení, aby si zabezpečil záber, aký chcel. Hoci túto techniku už filmári použili mnohokrát predtým, Linovo konanie viedlo k zatknutiu. Ale aj na to si dokázal najať človeka, ktorý sa tváril ako režisér a strávil noc vo väzení.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre