Náhodné zaujímavosti: ako zohriať pizzu v mikrovlnke aby sa zachovala jej chrumkavosť a ako nám pri sexe dokáže pomôcť marihuana

1127

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, aké účinky má marihuana počas sexu, prečo leňochody pri vyprázdňovaní tancujú a ako postupovať pri zohrievaní pizze v mikrovlnke aby sa zachovala jej chrumkavosť.

Fakt č. 1: Marihuana

Štúdia preukázala, že marihuana môže viesť k lepšiemu sexu, pričom účastníci uvádzali zvýšenú túžbu, intenzívnejšie orgazmy a zostrené zmyslové vnímanie. Výsledky prieskumu medzi 811 dospelými, ktorí užili marihuanu, ukázali väčšie vnímanie sexuálneho fungovania a spokojnosti bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Viac ako 70 % ľudí uviedlo, že užívanie tejto látky pred sexom zvýšilo túžbu a zlepšilo orgazmus. Ďalších 62,5 % uviedlo, že to zvýšilo ich potešenie pri masturbácii.

Fakt č. 2: Leňochody

Keď leňochod zlezie zo stromu, zatancuje si „kakací tanec“, aby si vyhrabali malú jamku, do ktorej sa môže vyprázdniť. Po vykonaní potreby zatancuje ešte jeden malý tanec, aby jamku zakryl, a potom sa vráti späť na strom.

Fakt č. 3: Priečinok Kôš

Odstránením z priečinka koša sa súbor jednoducho premenuje na symbol, ktorý označuje, že miesto na pevnom disku je k dispozícii na zápis. Kým sa miesto na disku opäť nevyužije, je tam a je možné ho obnoviť. Až po niekoľkonásobnom prepísaní pôvodné údaje zmiznú.

Fakt č. 4: Túlavé psy

Túlavé psy si vyvinuli rôzne techniky lovu potravy vo veľkej metropole. Niekedy svorka vyšle menšieho, roztomilejšieho člena, ktorý si zrejme uvedomuje, že bude pri žobraní úspešnejší ako jeho väčší, menej atraktívny kolega.

Fakt č. 5: Pizza

Väčšinou sa ohrievaním pizze v mikrovlnnej rúre táto pochúťka mení na obrovské sklamanie, ktoré už nikdy nebude mať takú chuť ako čerstvá. Ale vedeli ste, že existuje jednoduchý trik, ktorý nám pomôže zachovať chrumkavú kôrku, ktorú tak zbožňujeme? Položte pizzu na tanier a potom ju prikryte ďalším tanierom. Potom vložte pohár vody do mikrovlnky spolu s pizzou. A ako funguje toto kúzlo? Para z vody – tá dokáže zázraky. Zabraňuje rozmočeniu cesta a namiesto toho ho robí chrumkavým a jemným.

Fakt č. 6: Mačky

Keďže mačky trávia starostlivosťou o seba skoro polovicu dňa, môže byť ťažké zistiť, či to robia príliš často. Priemerný čas, ktorý mačka strávi starostlivosťou, môže závisieť od jej fyzických schopností alebo energie, prostredia a času stráveného vonku, veku, plemena a aktuálneho zdravotného stavu.

Okrem týchto faktorov si niektoré mačky jednoducho užívajú starostlivosť viac ako iné. Čas, ktorý vaša mačka strávi úpravou, zvyčajne nepredstavuje problém, pokiaľ si nevšimnete príznaky nadmernej úpravy.

Fakt č. 7: Ľudské sliny

Ľudské sliny sú 6-krát účinnejšie ako morfín vďaka zlúčenine opiorfínu, ktorá tlmí bolesť. Opiorfín je jednou z mála prirodzene produkovaných zlúčenín v ľudskom tele, ktoré rozširujú sebaobranný mechanizmus tela proti bolesti. Rany v ústach sa tiež hoja rýchlejšie ako inde na tele vďaka protilátkam proti choroboplodným zárodkom, ktoré obsahujú sliny.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre