Náhodné zaujímavosti: akú konzistenciu má ľudský mozog a prečo musel byť známy herec z filmu „Vlk z Wall Street“ hospitalizovaný počas natáčania

778

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, akú konzistenciu má náš mozog, ďalej si prečítate ako sa samce hrochov snažia zapôsobiť na samice, a na konci zistíte, prečo známy herec z filmu „Vlk z Wall Street“ musel byť počas natáčania hospitalizovaný v nemocnici.

Fakt č. 1: Cillian Murphy

Cillian Murphy sa presťahoval späť do rodného Írska, aby zabránil tomu, aby jeho deti mali anglický prízvuk. Hviezda seriálu Peaky Blinders žila 14 rokov v Londýne, keď sa v roku 2015 rozhodol presťahovať svoju rodinu do Dublinu.

Murphy sa oženil so svojou dlhoročnou partnerkou, výtvarnou umelkyňou Yvonne McGuinnessovou, v roku 2004 a ich synovia sa narodili v rokoch 2005 a 2007, takže pred presťahovaním žili celý život v Británii.

„Chceli sme, aby deti boli írske. Boli v takom veku, keď boli pred pubertou a mali veľmi nóbl anglický prízvuk a to sa mi veľmi nepáčilo. Tak sme sa rozhodli vrátiť.“ Taktiež chcel pár byť v blízkosti svojich rodičov.

Fakt č. 2: Ruský hacker

Ruský hacker sa v roku 2018 vlámal do routerov ľudí a opravil zariadenia tak, aby ich nemohli zneužiť iní hackeri. Hacker, ktorý vystupuje pod menom Alexej a tvrdí, že pracuje ako správca serverov, povedal, že dezinfikoval už viac ako 100 000 routerov MikroTik.

Alexej sa svoje činy nesnažil skrývať a svojím koníčkom sa pochválil na ruskej blogovej platforme. Uviedol, že získal prístup k routerom a vykonal zmeny v ich nastaveniach, aby zabránil ďalšiemu zneužívaniu.

„Pridal som pravidlá firewallu, ktoré zablokovali prístup k routeru z prostredia mimo miestnej siete,“ uviedol Alexej.

Fakt č. 3: Spoločnosť, ktorá kondoluje zosnulým zvieratám

A nie vždy sú to kvety. Používateľ Twitteru „Molliexmartin,“ napísal v tweete: „Navždy vám budeme vďační za tento obraz, ktorý ste nám poslali po tom, čo sme museli utratiť Daisy. Stále si nie sme istí, ako ste to vedeli, keďže sme mali ešte iných psov a nezrušili sme žiadne dobré objednávky. Vystavili sme ju na mieste, kde ju vidíme každý deň. veľmi vám ďakujeme!“

Fakt č. 4: Vlk z Wall Street

Režiséri a herci chcú, aby boli výkony čo najautentickejšie, čo často znamená, že sa musia uchýliť k extrémnym opatreniam: pribrať na váhe, aby ste mohli hrať ťažšiu osobu alebo šňupať prášok, aby ste mohli hrať narkomana. Jonah Hill sa ocitol vo filme Vlk z Wall Street, ktorá musel užiť veľké množstvo falošných drog, až ho vraj hospitalizovali so zápalom priedušiek.

„Ak do pľúc dostanete toľko látky, veľmi ochoriete, a my sme doslova fetovali falošný koks asi 7 mesiacov, každý deň,“ povedal herec.

Fakt č. 5: Vibrátory

Chlebové dildo je dildo pripravené z chleba, údajne vyrobené v grécko-rímskej ére približne pred 2000 rokmi.

Fakt č. 6: Ľudský mozog

Je zvláštne, že stále nevieme, z čoho sa náš mozog skladá. Napriek desaťročiam výskumu a vývoju špičkových skenovacích techník je to ale tak. Samozrejme nejaké základy poznáme. Priemerný ľudský mozog váži približne 1,4 kilogramu a má konzistenciu mäkkého tofu. Skladá sa z 2 všeobecných typov buniek: neurónov, ktoré myslia, a glie, ktorá ich podporuje. Pod týmto jednoduchým opisom sa však skrýva ohromujúca zložitosť – zložitosť, ktorá stále prekvapuje aj neurológov.

Fakt č. 7: Samce hrochov

Samce hrochov hádžu svojím chvostom, aby zapôsobili na samice a označili si svoje teritórium. Takže jeho chválenie znie nejak takto: „Dokážem vyhodiť svoj výkal 3 metre do vzduchu na prvý pokus!“

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre