Náhodné zaujímavosti: Barack Obama a Brad Pitt sú rodina a čo je to turofóbia

697

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, v akom rodinnom vzťahu sú Barack Obama a Brad Pitt, koľko trval najdlhší zaznamenaný prd na svete a taktiež zistíte, či náhodou netrpíte turofóbiou.

Fakt č. 1: Barack Obama a Brad Pitt

Presnejšie, bratranci z deviateho kolena. Počas jednej kampane vyšlo najavo, že majú spoločného predka.

Fakt č. 2: 50 odtieňov sivej

Kameraman filmu Päťdesiat odtieňov sivej, prezradil, že ochlpenie Dakoty Johnson, ktoré bolo v čase natáčania zakryté, bolo digitálne pridané v postprodukcii.Taktiež Jamie Dornan mal cez pohlavný úd kryt. Dakota Johnson mala náplasť, ktorá prechádzala cez jej pubickú oblasť a okolo celého tela.

Fakt č. 3: Urán

Urán je treťou najväčšou planétou slnečnej sústavy. Má priemer 50 724 kilometrov, čo je približne štvornásobok priemeru Zeme. Urán má objem, ktorý je približne 63-krát väčší ako objem Zeme, čo znamená, že do vnútra Uránu sa zmestí 63 Zemí.

Fakt č. 4: Pichnutie ceruzkou

Pichli ste sa niekedy ceruzkou a všimli ste si, že to zanechalo stopu? A máte ju doteraz? Veľké množstvo ľudí chodí po svete s mylými tmavými bodkami na koži, ktoré sú dôkazom toho, že sa niekedy, hoci aj dávno v detstve, pichli ceruzkou.

Ceruzky zanechávajú tieto stopy, keď malé kúsky uhlíka alebo grafitu uviaznu v dermis, hrubej vrstve kože, ktorá sa nachádza pod našou viditeľnou pokožkou, epidermis.

Fakt č. 5: Najdlhší zaznamenaný prd

Podľa Guinnessovej knihy rekordov najdlhší zaznamenaný prd trval 2 minúty a 42 sekúnd. Áno, čítate správne. 2 minúty a 42 sekúnd nepretržitého prdenia. Rekord vytvoril muž menom Bernard Clemmens z Londýna v Spojenom kráľovstve v roku 1977.

Tento pôsobivý výkon sa mu podarilo dosiahnuť požitím veľkého množstva pečenej fazule a kapusty, o ktorých je známe, že spôsobujú plynatosť. Následne ho na počudovanie okolia vypúšťal viac ako 2 a pol minúty.

Aj keď sa tento rekord môže niekomu zdať zábavný, je dôležité poznamenať, že nadmerná plynatosť môže byť znakom základných zdravotných problémov, ako je intolerancia laktózy alebo syndróm dráždivého čreva. Ak teda zistíte, že nadmerne prdíte, je najlepšie poradiť sa s lekárom, aby sa vylúčili prípadné zdravotné problémy.

Fakt č. 6: Turofóbia

Turofóbia je strach alebo odpor k syru. Môže ju vyvolať pohľad, vôňa alebo chuť syra. Často sa spája so strachom zo štruktúry alebo konzistencie syra. Niektorí jedinci s turofóbiou môžu pri konfrontácii so syrom zažívať záchvaty paniky. Strach zo syra môže súvisieť s negatívnymi skúsenosťami z minulosti

Fakt č. 7: Paradajky

Koncom 17. storočia sa paradajok bálo veľké percento Európanov. Dokonca pre ne vznikla prezývka „jedovaté jablko“, pretože sa mysleli, že aristokrati po ich konzumácii ochoreli a zomreli, ale pravda bola taká, že bohatí Európania používali cínové taniere, ktoré mali vysoký obsah olova. Keďže paradajky majú vysokú kyslosť, keď sa položili na tento riad, ovocie vylúhovalo olovo z taniera, čo malo za následok mnoho úmrtí na otravu olovom. V tom čase si nikto nedal do súvislosti tanier a jed; za vinníka bola označená paradajka.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre