Náhodné zaujímavosti: vplyv videohier na správanie detí a ako využívajú svoj pohlavný úd slony

805

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, aký vplyv má hranie videohier na správanie detí, čo sa stane ak pošlete Mickeymu a Minnie Mouse svoje svadobné oznámenie a taktiež zistíte, na čo využívajú slony svoj pohlavný úd.

Fakt č. 1: Vtipy

Inga Kiderra, výskumníčka zo štúdie z roku 2011, poznamenala, že síce muži a ženy môžu byť rovnako vtipní, mužom sa vtipy podaria častejšie kvôli tomu, že sa ich pokúšajú hovoriť častejšie, ako ženy.

Fakt č. 2: Počúvanie hudby

Podľa výskumu z roku 2011 pediater z Pittsburskej univerzity, ktorý bol hlavným autorom štúdie, uviedol, že je pravdepodobnejšie, že tínedžeri trpiaci depresiou sa obracajú na hudbu, aby sa upokojili, a nie že hudba je príčinou duševnej choroby. V štúdii sa tiež uvádza, že tínedžeri, ktorí veľa čítajú, majú menej depresií.

Fakt č. 3: Úsmev bábätiek

Skúšali ste niekedy prinútiť dieťa, aby sa usmievalo? Môže sa to zdať takmer nemožné, a potom sa to zrazu stane. Ničím nenahraditeľný úsmev. Ukázalo sa, že tieto úsmevy nie sú spontánne – sú strategické.

Vedci zistili, že keď sa deti usmievajú, má to svoj dôvod. Chcú, aby im ten, s kým komunikujú (väčšinou rodič) úsmev opätoval.

Fakt č. 4: Videohry

10-ročná štúdia 19 000 rodín ukázala, že videohry nemajú negatívny vplyv na správanie detí. Štúdia hovorí, že sledovanie televízie alebo videí, každý deň po dobu 3 a viac hodín, bolo spojené s problémami so správaním detí vo veku 5 – 7 rokov. Čo sa týka videohier, neobjavili sa rovnaké výsledky.

Tím v štúdii jasne uviedol, že televízia, nie hry, predpovedali malý nárast problémov so správaním. V tejto štúdii sa zistilo, že sa nezistili žiadne súvislosti medzi používaním televízie alebo videohier a niektorým z nasledujúcich javov: emocionálne symptómy, hyperaktivita, nepozornosť alebo problémy vo vzťahoch s rovesníkmi.

Fakt č. 5: Mickey a Minnie Mouse

Ak pošlete Mickeymu a Minnie Mouse pozvánku na svadbu, pošlú vám naspäť fotografiu s autogramom a odznak „Just Married“. Ak pošlete Popoluške a princovi pozvánku, dostanete podpísaný certifikát s blahoželaním.

Fakt č. 6: Plač

30 až 64 je priemerný počet prípadov, keď ženy ročne plačú, v porovnaní s 5 až 17 prípadmi ročne u mužov, podľa štúdie viac ako 7 000 ľudí z 37 krajín. Autori štúdie naznačujú, že rozdiel medzi mužmi a ženami môže byť výraznejší v krajinách, kde kultúra umožňuje väčšiu slobodu vyjadrovania emócií.

Fakt č. 7: Slony

Ako sa ukázalo, okrem svojej zjavnej funkcie, môže byť pohlavný úd pre slonieho samca užitočný v mnohých prípadoch. A nie každý z nich musí súvisieť so sexom.

Sloní samec má taký veľký úd (môže narásť až do dĺžky 150 centimetrov), že ho môže používať ako svoju piatu nohu. Okrem toho je veľmi užitočný, keď potrebuje odohnať nejaké dotieravé muchy alebo si napríklad poškrabať brucho.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre