Náhodné zaujímavosti: čo nadprirodzené sa stalo po natáčaní herečke, ktorá hrala Lorraine Warrenovú vo filme The Conjuring a je používanie mikrovlnky naozaj nebezpečné?

581

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, prečo Chris Evans viackrát odmietol úlohu Kapitána Ameriky, či je príprava potravín v mikrovlnke naozaj nebezpečná a dočítate sa aj, aké nadprirodzené javy sa diali herečke, ktorá hrala hlavnú postavu vo filme The Conjuring.

Fakt č. 1: Chris Evans – Kapitán Amerika

Chris Evans viackrát odmietol úlohu Kapitána Ameriky, pretože trpel záchvatmi úzkosti a paniky. Obával sa, že filmy a verejná pozornosť budú mať negatívny vplyv na jeho duševné zdravie, a takmer skončil s herectvom. Predtým, ako napokon prijal úlohu, sa rozprával s niekoľkými terapeutmi.

Chris Evans prehovoril o tom, prečo si spočiatku nebol istý, či bude hrať Steva Rogersa alias Kapitána Ameriku. Predtým, ako mu bola ponúknutá táto úloha, mal herec už za sebou nejakú hollywoodsku kariéru, najmä účinkovaním vo filme Fantastická štvorka a jeho pokračovaní. Avšak čoskoro pocítil zmenu. Jednoducho si nebol istý, či sa približuje sám k sebe, alebo sa vzďaľuje. A niečo mu stále hovorilo, že sa vzďaľuje. Obával sa hlavne toho, že bude nešťastný zo slávy a straty kontroly. Samozrejme, nakoniec sa rozhodol úlohu prijať a zdá sa, že to neľutuje.

Fakt č. 2: Mikrovlnka

Mikrovlnná príprava potravín predstavuje určité nebezpečenstvo. Ak napríklad použijete nesprávny druh nádoby, do jedla môžu preniknúť nezdravé chemikálie.

Ak vám však záleží na tom, aby ste z jedla získali čo najviac výživných látok, mikrovlnná rúra je bezpečná. V skutočnosti sa nachádza na vrchole zoznamu nutrične vhodných metód prípravy jedla. Ak použijete mikrovlnnú rúru s malým množstvom vody na prípravu jedla v podstate v pare zvnútra, zachováte si viac vitamínov a minerálov ako pri takmer akejkoľvek inej metóde varenia.

Fakt č. 3: Shiba Inu

Napriek snahám o zachovanie plemena shiba, počas druhej svetovej vojny takmer vyhynula, v dôsledku kombinácie nedostatku potravy a povojnovej epidémie psinky. Všetky ďalšie psy boli vyšľachtené len z troch zachovaných krvných línií.

Japonsko považuje tieto psy za národný poklad.

Fakt č. 4: The Conjuring

46-ročnej herečke, ktorá vo filme stvárnila Lorraine Warrenovú, sa na notebooku objavili stopy po pazúroch. Tieto spomínané značky sa údajne objavili na jej tele krátko po dokončení filmu.

„Keď som otvorila svoj počítač, boli tam stopy po pazúroch,“ povedala herečka. „Po návrate zo Severnej Karolíny, kde sme natáčali, sa mi na stehne objavili rovnaké stopy.“

Nebola to jediná nadprirodzená udalosť, ktorá potrápila hercov z filmu The Conjuring. Podľa Caswellovej, ktorá vo filme hrala Andreu Perronovú, sa herci budili každé ráno medzi treťou a štvrtou hodinou, čo bolo nadprirodzené varovanie, ktoré sa vyskytlo aj vo filme.

„Vždy, keď som sa zobudila, mala som pocit, že ma niekto sleduje,“ dodáva herečka. „Bolo to natoľko strašidelné, že sme s Hayley McFarlandovou, ktorá hrala úlohu Nancy Perronovej, nakoniec spali posledných pár nocí natáčania v jednej izbe, pretože sme nemohli spať.“

Skutoční Warrenovci vraj vždy hovorili o tom, že budenie medzi treťou a štvrtou hodinou ráno je prvým krokom k posadnutosti.

Fakt č. 5: The Blair Witch Project

The Blair Witch Project je americký nadprirodzený horor z roku 1999, ktorý napísali, režírovali a zostrihali Daniel Myrick a Eduardo Sánchez. Je to fiktívny príbeh troch študentských filmárov – Heather Donahue, Michaela C. Williamsa a Joshuu Leonarda – ktorí sa v roku 1994 vydali na túru do Black Hills neďaleko Burkittsville v Marylande, aby natočili dokumentárny film o miestnom mýte známom ako Blair Witch. Všetci traja zmiznú, ale ich vybavenie a zábery sa nájdu až o rok neskôr. Tieto údajne „nájdené zábery“ sú filmom, ktorý vidí divák.

Film sa začal nakrúcať v októbri 1997, pričom hlavné natáčanie prebiehalo v Marylande osem dní. Natočilo sa približne 20 hodín materiálu, ktorý sa zostrihal na 82 minút.

Stephen King povedal, že keď film vyšiel prvýkrát, mal príliš veľký strach ho dopozerať.

Fakt č. 6: Holandská polícia

V Holandsku majú policajti plyšové medvedíky v aute ako jednu z dôležitých súčastí svojej výbavy. Podľa ich systému musia tohto plyšového medvedíka poskytnúť deťom, ktoré prežívajú ťažké chvíle v dôsledku nehody svojich blízkych. Tieto hračky s názvom „traumové medvede“ sa zavádzajú na pomoc pri zmiernení utrpenia detí. A čudovali by ste sa, ako to funguje.

Fakt č. 7: Ženské srdce

Okolo puberty sa mužské srdce zväčšuje približne o 15 – 30 % v porovnaní so ženským srdcom. Vo všeobecnosti tento nárast veľkosti srdca zodpovedá nárastu telesnej veľkosti.

Pri každom údere srdca sa krv sťahuje do celého srdca a tela. Ženské srdce musí biť rýchlejšie, aby prečerpalo rovnaké množstvo krvi, pretože ich srdce je zvyčajne o niečo menšie ako mužské.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre