Náhodné zaujímavosti: čo v skutočnosti obsahujú kuracie nugetky a koľko krát, počas dňa, dokáže mať samica leva sex

1248

V dnešnom výbere náhodných zaujímavostí sa dozviete, koľkokrát do dňa dokáže mať samica leva sex, aký je svetový rekord v počte nepretržitých klikov a ako si Jessica Simpson vypestovala závislosť na nikotíne.

 

Fakt č. 1: Samice leva

Áno, čítate správne. Až 100-krát za deň s priemerným intervalom 17 minút, pričom každé párenie trvá 21 sekúnd.

Výber môže iniciovať ktorýkoľvek člen páru, ktorý zostáva v blízkosti počas obdobia plodnosti samice. Samička zvyčajne vyzve samca na pohlavný styk zaujatím polohy.

Počas párenia je medzi samcami konkurencia. Namiesto toho, aby samec bojoval o to, aby sa s plodnou samicou spáril ako prvý, pri prvých príznakoch nástupu plodnosti ju veľmi pozorne sleduje.

 

Fakt č. 2: Kliky

Svetový rekord v počte non-stop klikov je 10 507, ktorý dosiahol Japonec Minoru Yoshida v októbri 1980, čím prekonal rekord 7 650, ktorý dosiahol Henry C. Marshal (USA) v roku 1977. Niekedy po tomto rekorde prestala Guinnessova kniha zaznamenávať rekordy v počte non-stop klikov (bez povolených prestávok) a namiesto toho začala zaznamenávať najviac klikov za 24 hodín s ľubovoľným počtom prestávok.

 

Fakt č. 3: Vypadávanie vlasov

Podľa Americkej akadémie dermatológov je normálne, že denne vypadne 50 až 100 prameňov vlasov. Ľudia s dlhšími prameňmi vlasov môžu dosiahnuť stratu až okolo 200 vlasov denne. Keďže na pokožke hlavy každého človeka sa nachádza 100 000 vlasových folikulov – alebo viac -, strata približne 100 prameňov vlasov denne nemá veľký vplyv na vzhľad.

Ženy majú tendenciu strácať denne viac prameňov vlasov ako muži. Rozdiel sa nedá objektívne zmerať, pretože každodenný tepelný styling a časté farbenie vlasov zohrávajú veľkú úlohu v tom, koľko vlasov vám vypadáva. Približne 40 % žien stráca každý deň ďalšie vlasy kvôli spôsobu, akým si ich upravujú. Ženy tiež častejšie ako muži zažívajú obdobia zvýšeného vypadávania vlasov v dôsledku tehotenstva a menopauzy.

 

Fakt č. 4: Dovolenka

Úroveň vášho zdravia a pohody počas dovolenky rýchlo stúpa, ale vrchol dosiahne na 8. deň a počas prvého týždňa po návrate sa vráti na pôvodnú úroveň, bez ohľadu na to, ako dlho ste boli preč. Odborníci tvrdia, že kľúčom k lepšej celkovej spokojnosti je absolvovať viac dovoleniek, nie dlhšie.

Okrem toho 8-dňová cesta poskytuje dostatok času na vybalenie, zorientovanie sa a usadenie sa v novej, uvoľnenejšej rutine. Podľa zistení výskumníkov po ôsmom dni začínajú pozitívne vibrácie a blahodarné účinky slabnúť.

 

Fakt č. 5: Jessica Simpson

V roku 2010 Jessica Simpson prezradila, že si vytvorila závislosť od nikotínových žuvačiek. Vtedy 29-ročná speváčka uviedla, že hoci nikdy nefajčila, výrobok určený na pomoc fajčiarom pri odvykaní od fajčenia začala používať, aby si dodala energiu.

 

Fakt č. 6: Kuracie nugetky

Doktor Richard deShazo v roku 2013 po vykonaní vlastnej „pitvy“ kuracích nugetiek z dvoch nemenovaných reštaurácií rýchleho občerstvenia uviedol, že jedlo sa v skutočnosti vyrába len zo 40 až 50 % mäsa. Zvyšok? Všetko je to tuk, koža, spojivové tkanivo, cievy, nervy a úlomky kostí.

Niektoré spoločnosti sa rozhodli použiť umelú zmes kuracích častí, namiesto nízkotučného kuracieho bieleho mäsa, vysmážali to a vypražili a nazývali to kuracím mäsom.

 

Fakt č. 7: Zamilovanosť

Ten nádherný pocit, keď sa zamilujete, v skutočnosti ovplyvňuje produktivitu. Bola vykonaná štúdia, ktorej sa zúčastnili ľudia, ktorí boli v novom vzťahu šesť mesiacov. V tejto štúdii sa uvádza, že v počiatočných fázach romantického vzťahu sa znižuje kognitívna kontrola jednotlivca.

Zistilo sa, že čím viac je človek zahalený láskou, tým ťažšie je ignorovať nepodstatné informácie. Výsledky tejto štúdie sa vzťahujú na ženy aj mužov, čo znamená, že účinok lásky sa nelíši.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre