Náhodné zaujímavosti: existencia dvoch Mesiacov, pálenie peňazí a prečo mali hlavné postavy z filmu Mlčanie jahniat zo seba strach

8517

V dnešných Zaujímavostiach sa dozviete, kto zapálil 2 milióny dolárov, aby zohrial rodinu. Ďalej zistíte, že existuje štúdia, ktorá naznačuje, že kedysi existovali dva Mesiace, ktoré sa spojili do jedného, a na konci vám priblížime, aká bola atmosféra a vzťahy počas natáčania hororového filmu Mlčanie jahniat.

 

Jazyk je sval so žľazami, zmyslovými bunkami a tukovým tkanivom, ktorý pomáha zvlhčovať potravu slinami. Jedlo nemôžete ochutnať, pokiaľ nie je zmiešané so slinami. Napríklad ak sa na suchý jazyk položí soľ, chuťové poháriky ju nebudú schopné identifikovať. Hneď ako sa pridajú sliny, soľ sa rozpustí a nastane chuťový vnem.

Existujú 4 základné chute. Slané a sladké chuťové poháriky sa nachádzajú na špičke jazyka, horké na jeho spodnej časti a kyslé po stranách.

 

Ak niekedy odídete z domu bez dezodorantu a spotíte sa, zistite, či nablízku nie je nejaký dezinfekčný prostriedok na ruky. Hoci to nie je dlhodobé riešenie, dezinfekčný prostriedok na ruky môžete použiť namiesto dezodorantu, ak ste v núdzi. Pot sám o sebe je bez zápachu, ale keď ho baktérie na pokožke rozložia, uvoľní sa nepríjemný zápach. Obsah alkoholu vo vodke a iných alkoholických nápojoch pomáha ničiť baktérie na pokožke vrátane baktérií v podpazuší, ktoré sú zodpovedné za telesný zápach. Presne tak funguje aj dezinfekčný prostriedok na ruky, ktorý obsahuje približne 60 % alkoholu.

 

Mesiac, ktorý svieti nad Zemou, inšpiroval nespočetné množstvo mýtov a básní a dokonca podnietil príslušníkov ľudskej rasy, aby opustili našu planétu. Musíte sa však zamyslieť, ako by sa zmenil náš pohľad na nočnú oblohu, keby sme mali dva mesiace, čo podľa štúdie časopisu Nature z roku 2011 kedysi bolo. Vedci predpokladajú, že kedysi existoval malý druhý mesiac, ktorý obiehal okolo našej planéty predtým, ako narazil do väčšieho mesiaca (toho, ktorý poznáme). Toto vysvetlenie by mohlo byť dôvodom, prečo sú obe strany Mesiaca veľmi odlišné.

 

Empire State Building je jeden z prvých mrakodrapov v Spojených štátoch. Výstavba bola ukončená v roku 1931. Nachádza sa na ostrove Manhattan v meste New York. Budova je situovaná medzi 33. a 34. ulicou a jej základy siahajú približne 17 metrov pod úroveň terénu.

Má 102 poschodí, pričom z úrovne ulice na vyhliadkovú plošinu na 102. poschodí vedie 1 860 schodov. Výška tejto budovy dosahuje 381 metrov. Našťastie sa v Empire State Building nachádza neuveriteľných 73 výťahov, takže sa budete môcť dostať na vrchol a vychutnať si výhľad bez toho, aby ste sa zapotili.

Vyhliadková plošina pod holým nebom obopína vežu budovy a poskytuje 360-stupňový výhľad na New York, Brooklyn, Queens a ďalšie mestá. Počas najjasnejších dní sa tento nezabudnuteľný výhľad rozprestiera na šesť štátov a ponúka pohľad na New York, New Jersey, Pensylvániu, Connecticut, Massachusetts a Delaware.

 

 

Syn známeho Pabla Escobara tvrdí, že jeho otec raz spálil 2 milióny dolárov, len aby sa rodina zahriala. Rodina žila v úkryte, keď sa Escobarova dcéra Manuela podchladila.Escobar sa rozhodol spáliť 2 milióny dolárov v hotovosti, aby udržal rodinu v teple.

Paranoidný kokaínový barón dal údajne svojej rodine zaviazať oči a každých 48 hodín ich premiestňoval medzi 15 rôznymi úkrytmi po celom Medellíne, pretože nechcel, aby vedeli, kde sa nachádzajú.

 

Anthony Hopkins predviedol úžasne dokonalý výkon, ktorý jeho hlavnú predstaviteľku úplne vydesil. V rozhovore sa Jodie Foster podelila o zábavné detaily o svojich zážitkoch s Hopkinsom na pľaci. Anglický herec nikdy neurobil nič nepríjemné ani nezvyčajné (teda okrem toho, že na ňu počas natáčania až príliš strašidelne pozeral), ale po prvom čítaní scenára sa ho tak bála, že sa mu úplne vyhýbala. Priznala, že nikdy s ním nechcela začať rozhovor, lebo sa jej zdal príliš strašidelný.

Avšak zvrat udalostí nastal keď sa jej Hopkins priznal, že on sa jej bál rovnako ako ona jeho.

 

Predpokladá sa, že keď sa ľudia snažia chrániť pred choroboplodnými zárodkami, môžu si v skutočnosti znížiť imunitu v snahe sterilizovať všetko, s čím prídu do kontaktu.  K oslabeniu imunitného systému môže prispieť aj nadmerné užívanie antibiotík, nedostatok pohybu a zlé stravovacie návyky.

Aby si ľudia vybudovali imunitu, musia byť vystavení určitým baktériám a zárodkom, dokonca aj bábätká.  Musia sa tiež zdravo stravovať, mať dostatok pohybu, slnečného svetla a čerstvého vzduchu.

Zdravé psy pri všetkej svojej neporiadnosti prinášajú do prostredia bezpečnú úroveň mikróbov.  Nútia tiež ľudí, aby boli vonku, aby boli aktívnejší a aby sa lepšie stravovali.  Vlastníctvo psa vám okrem iných všeobecných zdravotných výhod môže pomôcť rozvíjať silnejší imunitný systém.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre