Výber faktov: kamery, s ktorými vidíte aj to čo nechcete a odkiaľ pochádza obyčajné prechladnutie

1448

V dnešných Zaujímavostiach sa dozviete, ako dokázala jedna rodina prežiť 6 mesiacov v domácnosti s 2000 jedovatými pavúkmi. Ďalej zistíte, čo obsahujú slzy a prečo sa po plači cítite lepšie, a na konci vám priblížime kamery, ktoré vidia aj cez niektoré druhy oblečenia.

 

Je to vlastne endorfín, preto sa po dobrom plači môžete cítiť lepšie. Takže nabudúce, keď budete mať potrebu sa vyplakať, nehanbite sa!

 

Skutočný počet sa pohybuje medzi 365 a 988 miliónmi! Hoci presný počet vtáčej populácie nie je istý, vychádza to na približne 2 až 10 % vtákov v Spojených štátoch.

 

Hoci je americký hnedý pavúk jedným z troch pavúkov v Severnej Amerike s jedom, ktorý si vyžaduje lekárske ošetrenie, takmer nikdy nie je agresívny.

 

Tieto kamery mali špeciálne šošovky, využívajúce infračervené svetlo určené na nočné videnie, ale umožňovali vidieť aj cez niektoré druhy oblečenia.

 

Celkovo je to zhruba 35,5 dňa. Pri približne dvoch minútach denne to predstavuje 0,1 % vášho života!

 

Vedci, ktorí skúmali smrteľnú chorobu prenášanú z tiav, zistili, že ťavy obsahujú aj patogény, z ktorých sa zrodilo prechladnutie. Ťavy sú schopné prenášať choroby na ľudí a práve odtiaľ podľa nich pochádza prechladnutie.

 

Je taký veľký a plný toľkého množstva umenia, že by človeku trvalo 100 dní, kým by sa na každé jednotlivé dielo pozeral 30 sekúnd nepretržite.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre