Náhodné zaujímavosti: koaly a ich pohlavné orgány, a akú veľkú službu urobila Nicki Minaj pre svojich fanúšikov

937

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, čo sa rozhodla Nicki Minaj urobiť pre svojich fanúšikov, prečo sa Lady Gage spolužiaci na škole smiali, a taktiež zistíte, aký zvláštny reprodukčný systém majú koaly.

Fakt č. 1: Nicki Minaj

Rapperka oznámila, že štipendium Student of the Game získalo 37 vysokoškolských študentov. Zaplatí im z neho školné alebo študentské pôžičky. V máji 2017 tak aj urobila.

Fakt č. 2: Ženské prsia

Prsia sa pri sexuálnom vzrušení môžu zväčšiť až o 25 %. Stávajú sa tak veľmi citlivými a oveľa väčšími, ako bola ich pôvodná veľkosť. Stimulácia bradaviek prsníkov vedie k aktivácii rovnakých oblastí mozgu ako vaginálna, cervikálna a klitorálna stimulácia. A bradavky sa pri zvýšení prietoku krvi počas vzrušenia zmenia z bledého na sýtejší odtieň.

Fakt č. 3: Nedostatok spánku

Podľa výskumu môže nedostatok spánku zvýšiť pravdepodobnosť vytvárania falošných spomienok. V štúdii, ktorú uskutočnil psychologický vedec Steven J. Frenda a jeho kolegovia, ľudia s nedostatkom spánku, ktorí si pozerali fotografie spáchaného trestného činu a potom si prečítali nepravdivé informácie o týchto fotografiách, častejšie uvádzali, že si pamätajú nepravdivé detaily na fotografiách, ako tí, ktorí sa vyspali celú noc.

Výskum preukázal, že nedodržanie plného 8-hodinového spánku narúša kognitívne funkcie. Predbežná štúdia, ktorú uskutočnil Frenda a jeho kolegovia, naznačila, že spanie 5 alebo menej hodín súvisí s vytváraním falošných spomienok.

Fakt č. 4: Lady Gaga

Skôr než sa Lady Gaga stala oscarovou speváčkou, skladateľkou a herečkou, ako ju poznáme dnes, bola Stefani Germanotta. Študovala na univerzite, hrala po miestnych baroch v meste a potom štúdium prerušila, aby sa mohla naplno venovať hudobnej kariére.

Potom, vo veku 22 rokov, sa Germanotta stala Lady Gaga a vydala 6 albumov, získala 9 cien Grammy, vystupovala vo vlastnej rezidencii v Las Vegas a vytvorila niektoré z najikonickejších momentov popkultúry posledného desaťročia.

Niektorí jej spolužiaci z newyorskej univerzity ju však považovali za ženu, ktorá sa nikdy nestane slávnou. Dokonca zašli tak ďaleko, že na Facebooku vytvorili skupinu s názvom „Stefani Germanotta, nikdy nebudeš slávna“.

Fakt č. 5: Koaly a ich reprodukčný systém

Koaly sú jedným z najznámejších a najobľúbenejších austrálskych zvierat. Patria do podtriedy vačkovcov (Marsupialia), ktorá je pozoruhodná tým, že skorý vývoj svojich mláďat uskutočňuje v prednom vaku.

Samice koál majú 2 bočné vagíny, ktoré vedú k 2 samostatným materniciam. Tretí kanál, stredná pošva, slúži na pôrod. Podobne ako klokany a väčšina ostatných vačkovcov, majú samce koál rozdvojený (dvojhlavý) penis, ktorý presne zapadá do dvoch bočných vagín samice.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre