Náhodné zaujímavosti: koľko hodín ročne strávi muž v kúpeľni a prečo Michael Jackson pil víno v plechovkách od diétnej koly

1071

V dnešnom výbere náhodných zaujímavostí sa dozviete, koľko hodín ročne strávi muž schovávaním sa v kúpeľni a pred kým sa schováva, ktoré mlieko je najbližšie ľudskému materskému mlieku, a prečo si Michael Jackson počas letov nechával podávať víno v plechovkách od diétnej koly.

 

Fakt č. 1: Schovávanie v kúpeľni

Podľa prieskumu z roku 2018 strávi priemerný muž sedem hodín ročne schovávaním sa v kúpeľni, aby mal pokoj. Výskumníci, ktorí sa opýtali 1 000 mužov, zistili, že v kúpeľni strávia celkovo 7 hodín ročne, len na krátky oddych. Okrem toho, že si chcú dopriať chvíľu pokoja, utekajú na toaletu aj vtedy, keď ich druhá polovička otravuje, alebo aby sa vyhli deťom. Kľúčovým dôvodom na odchod do kúpeľne je aj vyhýbanie sa povinnostiam a možnosť nerušene sa pozrieť na mobilný telefón.

Hovorca uviedol: „Ako ukazujú výsledky, pokoj je posvätný a muži využívajú príležitosť, aby ho získali tam, kde môžu – najčastejšie v kúpeľni.“

Z výskumu tiež vyplynulo, že opýtaných najčastejšie rušia ich partnerky – hoci deti za nimi nezaostávajú. 45 % uviedlo, že získať akýkoľvek čas pre seba je problém – a 1/4 tvrdí, že ich partner nevie oceniť, aký je ich život nabitý.

25 % mužov uviedlo, že ak by nemohli z času na čas utiecť na toaletu, nevedia, ako by to zvládli. 23 % opísalo svoju kúpeľňu ako svoje malé útočisko alebo bezpečné miesto.

14 % prezradilo, že si pre chvíle, keď sa schovávajú v kúpeľni, ukladajú predmety, ako sú časopisy, knihy a dokonca aj jedlo.

 

Fakt č. 2: Rozhovor so samým sebou

Prvá štúdia svojho druhu, ktorú v roku 2017 viedli výskumníci z oblasti psychológie na Michiganskej štátnej univerzite, naznačuje, že takéto rozprávanie v tretej osobe môže predstavovať relatívne nenáročnú formu sebakontroly.

Povedzme, že muž menom John je rozrušený z toho, že nedávno zažil rozchod. Jednoduchým uvažovaním o svojich pocitoch v tretej osobe („Prečo je John rozrušený?“) John reaguje menej emocionálne, ako keď sa oslovuje v prvej osobe („Prečo som rozrušený?“).

 

Fakt č. 3: Mountain Dew

Sóda Mountain Dew sa zrodila na úpätí Smoky Mountains v Knoxville v štáte Tennessee. Dlho predtým, ako sa z nej stala sóda, bol výraz „mountain dew“ prezývkou pre pálenku. V 30. alebo 40. rokoch 20. Storočia vytvorili bratia Barney a Ally Hartmanovci zmes, ktorá mala zlepšiť chuť whisky. Bratia ju pôvodne vyrábali len pre seba a ich verzia neobsahovala kofeín. Keď sa bratia presťahovali do Tennessee, ich obľúbený bourbonový mix, citrónovo-limetkový nápoj s názvom Natural Set-Up, nebol k dispozícii, a tak sa rozhodli vyrobiť si vlastný.

 

Fakt č. 4: Bozkávanie a panenstvo

Priemerný mileniál má počas života 8 intímnych partnerov, zatiaľ čo priemerný príslušník generácie X ich má 10. Priemerný počet intímnych partnerov, ktorých mali ľudia doteraz, je 6 – a to platí bez ohľadu na pohlavie alebo sexuálnu orientáciu.

 

Fakt č. 5: Ťavie mlieko

Ťavie mlieko sa od ostatných mliek líši nízkym obsahom cukru a cholesterolu a vysokým obsahom minerálnych látok (sodíka, draslíka, železa, medi, zinku a horčíka a vitamínu C) a považuje sa za liečivé.

Hovorí sa, že ťavie mlieko je bezpečnejšie pre deti, zlepšuje celkovú pohodu, podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, je dobrým zdrojom výživy a môže pomôcť pri každodenných výživových potrebách človeka.

 

Fakt č. 6: Michael Jackson

Dokumentácia od charterovej spoločnosti, ktorá prepravovala Jacksona, zrejme potvrdzovala tento nezvyčajný zvyk. Dokumenty obsahovali Jacksonove osobné požiadavky na jedlo a pitie počas jeho súkromných charterových letov. Najviac šokujúce boli jeho preferencie nápojov – biele víno v plechovkách Diet Coke na každom lete.

 

Fakt č. 7: Made in China

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa nálepky vyrobené v Číne zvyčajne vyrábajú v Kórei. Čína je najväčším svetovým výrobcom lepidiel a Kórea je najväčším svetovým výrobcom a vývozcom lepidiel.

Okrem toho sú kórejské spoločnosti, ktoré vyrábajú nálepky, známe svojou vysokou kvalitou a ich nálepky sa často používajú v rôznych výrobkoch, ako je elektronika, oblečenie a časti vozidiel.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre