Náhodné zaujímavosti: ktorý mesiac je Medzinárodným mesiacom masturbácie a ktorá farba je najobľúbenejšia?

733

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, ako psy dokážu zistiť, kedy máte prísť domov z práce, potom sa dozviete, ktorá farba je najobľúbenejšia u 35 % svetovej populácie a nakoniec zistíte, ktorý mesiac je Medzinárodným mesiacom masturbácie.

Fakt č. 1: Psy

Ich silné nosy im umožňujú vnímať plynutie času. Keď každý deň odchádzate z domu do práce, s každou hodinou vašej neprítomnosti sa váš pach v dome znižuje a váš pes dokáže tento rozdiel rozpoznať. Možno sa váš pes opakovaním naučil, že keď váš pach zoslabne na určitú mieru, prídete domov. Inými slovami, sila vášho pachu predpovedá čas vášho návratu.

Fakt č. 2: Mačka zavolala 911

Muž povedal, že nemohol vstať kvôli bolestiam spôsobeným osteoporózou, ktorá mu narušuje rovnováhu. Taktiež práve na sebe nemal svoj lekársky výstražný náhrdelník a nedočiahol na šnúrku nad vankúšom, ktorá upozorňuje záchranárov, že potrebuje pomoc.

Polícia dostala z Rosheisenovho bytu hovor na tiesňovú linku 911, ale v telefóne sa nikto neozval. Polícia zavolala naspäť, aby sa uistili, že je všetko v poriadku, a keď nikto neodpovedal, rozhodli sa to ísť skontrolovať. Vtedy našli kocúra Tommyho pri telefóne.

Pán Rosheisen, majiteľ mačky, si ju zaobstaral pred 3 rokmi, aby mu pomohla znížiť krvný tlak. Pokúšal sa ho naučiť volať na tiesňovú linku, ale nebol si istý, či sa výcvik vôbec niekedy podarí.

Fakt č. 3: Google

Google sa stal synonymom vyhľadávania na internete, ale zaujímalo vás niekedy, koľko rokov má tento populárny vyhľadávač? História spoločnosti Google siaha do konca 90. rokov 20. storočia, keď sa dvaja študenti Stanfordskej univerzity rozhodli zmeniť spôsob prístupu k informáciám. Odvtedy sa Google stal najpoužívanejším vyhľadávačom na svete a ovplyvnil spôsob, akým sa pohybujeme v obrovskom priestore internetu.

Fakt č. 4: Modrá farba

Farba je silný prvok, ktorý ovplyvňuje naše emócie, vnímanie a rozhodnutia. Farby zohrávajú významnú úlohu v našom každodennom živote – od oblečenia, ktoré nosíme, až po logá našich obľúbených značiek. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, aké sú najobľúbenejšie farby medzi ľuďmi na celom svete?

Štatistika uvádza, že 35 % jednotlivcov z celého sveta sa vyjadrilo, že ich preferovanou farbou je modrá. Toto zistenie naznačuje, že modrá farba má značnú príťažlivosť medzi značnou časťou populácie, čo svedčí o jej obľúbenosti ako obľúbenej farby na celom svete.

Fakt č. 5: Medzinárodný mesiac masturbácie

Národný deň masturbácie, známy aj ako Medzinárodný deň masturbácie, je každoročné podujatie, ktoré sa koná na ochranu a oslavu „práva na masturbáciu. Prvý Národný deň masturbácie sa konal 7. mája 1995, keď ho vyhlásil maloobchodný predajca Good Vibrations na počesť Joycelyn Eldersovej, ktorú v roku 1994 vyhodil prezident Bill Clinton za to, že navrhla, aby masturbácia bola súčasťou učebných osnov sexuálnej výchovy pre študentov.

Medzinárodný deň masturbácie bol odvtedy rozšírený na celý mesiac máj ako Medzinárodný mesiac masturbácie.

Fakt č. 6: Smartfóny

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo o vás vie váš telefón? Alebo ako sa to všetko o vás dozvedá? Nebolo by super, keby vám mohol povedať veci, ktoré ani vy sami neviete?

Smartfóny to už dokážu a mnohí výskumníci sa venujú hľadaniu spôsobov, ako zhromažďovať a interpretovať čo najužitočnejšie informácie. Moderné smartfóny sú vybavené mnohými výkonnými snímačmi, ktoré umožňujú telefónu zbierať o vás údaje. Hoci to môže znepokojiť každého, kto má obavy o súkromie, senzory predstavujú aj príležitosť, ako pomôcť používateľom smartfónov doteraz nemožnými spôsobmi.

Telefóny so systémom Android a iPhony obsahujú zvukový senzor (mikrofón), obrazový senzor (fotoaparát), dotykový senzor (obrazovka), svetelný senzor, senzor priblíženia a niekoľko senzorov (vrátane globálneho systému určovania polohy) na určenie polohy.

Fakt č. 7: Korytnačky

Mláďatá korytnačiek boli prichytené pri vzájomnej komunikácii. Z 12 hniezd zárodkov korytnačiek na pláži v mexickom meste Oaxaca bolo zaznamenaných viac ako 300 zvukov. Zvuky sa začali ozývať 51 dní po inkubácii, čo viedlo výskumníkov k podozreniu, že mláďatá koordinujú čas skupinového liahnutia. Tím sa obáva, že hlasné vodné vozidlá by mohli prehlušiť komunikačné úsilie mláďat a ovplyvniť jemný proces liahnutia.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre