Náhodné zaujímavosti: na akú cenu bol nominovaný Adolf Hitler a čo s mužským telom robí vôňa šišiek

734

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, na akú cenu zo žartu nominovali Adolfa Hitlera, ako vplýva vôňa šišiek na mužské telo a zistíte, koľko pápežov zomrelo počas pohlavného styku.

 

Fakt č. 1: Louis Vuitton

Luxusný maloobchodný predajca Louis Vuitton nikdy nemá výpredaje a nemá ani outletový obchod. Ak nájdete na internete tovar značky Louis Vuitton so zníženou cenou, je pravdepodobné, že ide o falzifikát. Podľa oficiálnej stránky značky, Louis Vuitton nikdy neznižuje svoje ceny, takže ak nejde o tovar z druhej ruky, je dosť možné, že zľavnené položky Louis Vuitton, nájdené na internete, sú falzifikáty.

 

Fakt č. 2: Adolf Hitler

Adolf Hitler bol nominovaný na cenu za mier. Nesmejete sa? Ani väčšina ľudí, keď bol Hitler v roku 1939 navrhnutý na cenu. Švédsky zákonodarca ho nominoval ako vtip, ale nikomu to neprišlo smiešne. Naopak, vyvolalo to rozruch a nominácia bola rýchlo stiahnutá. Nominácie sovietskeho vodcu Jozefa Stalina, v rokoch 1945 a 1948, však boli podané úplne vážne.

 

Fakt č. 3: Nedostatok spánku

Strata spánku spôsobuje viac než len únavu. Podľa štúdie uverejnenej Americkou psychologickou asociáciou, ktorá zhrnula viac ako 50 rokov výskumu nedostatku spánku a nálady, môže zhoršiť naše emocionálne fungovanie, znížiť pozitívnu náladu a vystaviť nás vyššiemu riziku príznakov úzkosti.

 

Fakt č. 4: Šišky

Podľa štúdie Americkej akadémie neurologických a ortopedických chirurgov z roku 2020 môže kombinácia vône šišiek a sladkého drievka zvýšiť prietok krvi do mužských pohlavných orgánov o 32 %. Zmiešanie vôní šišiek a tekvicového koláča vraj tiež spôsobuje zvýšenie o približne 20 %. Ale dokonalým spôsobom, ako zvýšiť erekciu až o 40%, je kombinácia levandule a tekvicového koláča.

 

Fakt č. 5: Extrémne počasie

Spojené štáty sú pre nepríjemné počasie najväčším terčom na Zemi. Odborníci tvrdia, že za to, že USA sú zasiahnuté silnejším, nákladnejším, rozmanitejším a častejším extrémnym počasím ako kdekoľvek inde na planéte, môže geografia. Dva oceány, Mexický záliv, Skalnaté hory, vyčnievajúce polostrovy ako Florida, stretávajúce sa búrkové fronty a tryskové prúdenie sa prirodzene spájajú a vytvárajú najhoršie počasie.

To je však iba časť. Príroda rozdala Spojeným štátom zlé karty, ale ľudia ich ešte zhoršili

 

Fakt č. 6: Pápeži

Pápež František povedal, že podľa jeho názoru by rímskokatolícki kňazi mali dodržiavať celibát, ale toto pravidlo nie vždy platí. Katolícka cirkev učí, že kňaz by sa mal úplne venovať svojmu povolaniu a v podstate si vziať Cirkev za manželku, aby pomohol napĺňať jej poslanie.

Tlak na zmenu sa objavil najmä v súvislosti s nedávnymi škandálmi sexuálneho zneužívania, pričom zástancovia nepovinného celibátu v Cirkvi argumentovali tým, že sexuálne frustrácie by mohli niektorých kňazov viesť k sexuálnemu zneužívaniu detí.

Nižšie uvádzame zoznam 4 katolíckych pápežov, ktorí údajne zomreli počas sexu:

Pápež Lev VII (936-9) zomrel na infarkt počas sexu.

Pápež Ján VII (955 – 64) bol ubitý na smrť manželom ženy, s ktorou mal v tom čase sex.

Pápeža Jána XIII (965-72) tiež zavraždil rozzúrený manžel ženy, s ktorou mal sex.

Pápež Pavol II (1467 – 1971) údajne zomrel pri praktikách s pážaťom.

 

Fakt č. 7: Vtáky

Vtáky vôbec neprdia. Nemajú potrebné črevné baktérie produkujúce plyny ako iné prdiace zvieratá. Okrem toho rýchlo trávia potravu, takže nemajú dostatok času na to, aby prdeli.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre