Náhodné zaujímavosti: prečo žil Steve Harvey ako bezdomovec a ktorá kazeta je najpredávanejšou VHS kazetou všetkých čias

897

V dnešnom výbere Zaujímavostí ku káve sa dozviete, ako žil Steve Harvey predtým, ako sa stal slávnym komikom, kto trénuje kaskadérov Jackieho Chana a zistíte aj, ktorá kazeta je najpredávanejšou VHS kazetou všetkých čias s predajom 32 miliónov kópií.

Fakt č. 1: Steve Harvey

„Po rozchode so svojou prvou manželkou Marciou a po tom, čo väčšinu výplaty posielal domov svojim dvom deťom, jedno alebo dve vystúpenia stroskotali a zrazu som bol bezdomovec,“ hovorí komik.

Aj keď sa ubytoval v hoteloch, počas vystúpení, keď sa vystúpenie skončilo, nemal kam ísť, a tak začal žiť vo svojom Forde Tempo z roku 1976. Chladničk na zadnom sedadle používal ako provizórnu chladničku a umýval sa v hotelových kúpeľniach, na čerpacích staniciach alebo v sprchách na kúpaliskách.

„Bolo to strašne skľučujúce,“ spomína Harvey. „Týždeň je maximum, čo môžete urobiť. A toto trvalo 3 roky! Bolo to úplné dno. Ale aj v tých najtemnejších dňoch som veril, že sa to obráti.“

Dnes má Steve Harvey podľa odhadov hodnotu 200 miliónov dolárov.

Fakt č. 2: Jackie Chan

Hongkonský herec Jackie Chan, známy svojimi odvážnymi kaskadérskymi kúskami, osobne trénuje svojich kaskadérov a platí im účty za liečbu z vlastného vrecka. Žiadna poisťovňa sa nechce zaručiť za produkciu Jackieho Chana.

Fakt č. 3: Kúpa auta v Japonsku

Japonské zákony vyžadujú, aby motoristi preukázali, že majú prístup k miestnemu parkovaciemu miestu. Pri registrácii vozidla alebo pri zmene adresy musia motoristi získať od miestnej polície „potvrdenie o parkovacom mieste“.

Fakt č. 4: Olivový olej

Ochrana pred slnkom je pre ľudí dôležitá už po stáročia. Mnohé kultúry si vyvinuli vlastné metódy na ochranu pokožky pred spálením. Pasty a pleťové vody, zo zložiek, ktoré sa nachádzajú v prírode, ale napríklad aj špeciálne oblečenie, ktoré ich chránilo pred slnkom.

V rokoch 3100 – 300 pred n. l. používali Egypťania plodiny, ako je ryža, jazmín a lupina (kvitnúce stonky fialových kvetov). Zmiešali tieto zložky a používali ich ako hustú pastu na pokožku. Zmes absorbovala ultrafialové (UV) svetlo. V rokoch 800 – 500 pred n. l. používali starí Gréci olivový olej na ochranu svojej pokožky a používali ho aj pri každodennej starostlivosti o pleť.

Fakt č. 5: Leví kráľ

Tento film, ktorý vyšiel na VHS v roku 1995, je nielen na čele rebríčka najpredávanejších kaziet VHS, ale nachádza sa aj na zozname najpredávanejších DVD všetkých čias. S predajom 32 miliónov kópií s tržbami 520 miliónov dolárov je Leví kráľ najúspešnejším vydaním VHS všetkých čias.

Fakt č. 6: Melón

Melón je plný vody a živín, obsahuje veľmi málo kalórií a je mimoriadne osviežujúci. Môže mať niekoľko zdravotných výhod, vrátane nižšieho krvného tlaku, lepšej citlivosti na inzulín a zníženia bolesti svalov. Hoci sa melóny konzumujú prevažne čerstvé, možno ich aj zamraziť, pripraviť z nich šťavu alebo pridať do smoothies.

Melón sa skladá prevažne z vody (91 %) a sacharidov (7,5 %). Neposkytuje takmer žiadne bielkoviny ani tuky a má veľmi nízky obsah kalórií.

Fakt č. 7: „Priateľský“ futbalový zápas vo väzení

„Priateľský“ futbalový zápas medzi súperiacimi drogovými kartelmi vo väznici na severe Mexika na Silvestra bol všetkým možným, len nie priateľským. 16 väzňov skončilo mŕtvych.

Zápas sa konal v mužskej väznici a na ihrisku proti sebe nastúpili členovia kartelov Gulf a Zetas. Hádka kvôli nečistému zákroku v pokutovom území viedla až k vytiahnutiu strelnej zbrane a výstrelom. Nasledovali výtržnosti, ktoré sa podarilo ukončiť až po 3 hodinách príchodu Národnej gardy a väzenských úradníkov.

Ak chcete vedieť viac, prečítajte si predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre