Nebaví vás dovolenka pri mori, vydajte sa na turistiku do Španielska

479

Potrebujete sa vybrať na letnú dovolenku, ale more vám ku šťastiu nechýba. Nie je žiadny problém vyraziť za exotickými vrcholkami Španielska. Takáto dovolenka vám ukáže, aká sila spočíva v prírode a jej zaujímavých zákutiach. Nádherné hory nás Slovákov fascinovali odjakživa. Nikto by asi nevytvoril dokonalejšiu vec.

Ak chcete aktívne tráviť svoj voľný čas na dovolenke v Španielsku, môžete si vybrať na základe našich poznatkov. Nebudete k tomu potrebovať vo vašom aute, pretože vlastné nohy vás na takýto výlet donesú najlepšie.

Shutterstock.com

Ideálne podmienky na turistiku

Na horskú turistiku sú v Španielsku ideálne Pyreneje v Aragónsku a v Katalánsku, výbežky v Kantabrijskom pohorí v Astúrii a Leóne. Podobné vyžitie si môžete dopriať aj na pohorí Guadarrama severozápadne od Madridu a mnohých iných podobných oblastiach. Ak by ste chceli využiť pešie turistické chodníky, nájdete ich najmä v oblasti na severe Španielska. Nezabudnite na jednu dôležitú vec, sa pripravte aj na obmedzené značenia, takže si radšej so sebou vezmite mapu a GPS navigáciu v mobile.

Natrafíte na pútnické miesto

Ak by sme vám mali odporučiť jednu a konkrétnu oblasť, mimo tých prímorských destinácií, páčiť sa vám bude na . Svätojakubská cesta je jednou z najvýznamnejších pútnických trás v Európe. Pomenované miesto po sv. Jakubovi, ktorý sa snažil na tomto poloostrove šíriť kresťanstvo. Údajne ho pochovali v Santiagu, ktoré následne padlo do rúk Maurom. V Roku 814 sa podľa miestnych obyvateľov zjavili veľké hviezdy, ktoré ukázali cestu k tomuto stratenému hrobu a 25. júla boli ostatky aj nájdené. Na mieste Jakubovho hrobu bol postavený kostol, ktorý sa stal pútnickým miestom.

Skúsiť to môžete aj na bicykli

Na bicykloch jazdia Španieli radi a cyklistika tu má svoju tradíciu a veľké renomé. K dispozícií tu máte pomerne širokú sieť takýchto ciest. V tejto oblasti vyniká španielsky cyklista Alberto Contador, ktorý patrí k niekoľkonásobným víťazom, na celom svete obľúbenej Tour de France. Ak sa chcete vydať na cesty, na ktorých trénovala táto významná osobnosť, nezabudnite si vhodné vybavenie a poriadnu dávku energie pribaliť do batoha tiež.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre