Príbeh 71-ročnej modelky, ktorá spôsobila v módnom svete revolúciu

9623

Dnešné štandardy krásy často pripomínajú pomyselnú zlatú klietku. Ľudia, ktorí sa chcú pohybovať v módnom priemysle, musia dodržiavať toľko prísnych pravidiel, až to často vyústi do psychických nepokojov. Existujú isté normy vo veku, vzhľade a dokonca aj správaní, ktoré vedia byť skutočne nezdravé. Aj preto je vždy potešujúce, keď vidíme, ako sa isté stereotypy rozpadajú. Keď vidíme, že sa nájdu modelky, ktoré sa neboja vzdorovať týmto nezdravým normám. To spravila aj 71-ročná Rosa Saito, ktorá dnes celému svetu ukazuje, že vek je len číslo.

View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

Keď mala 68 rokov, šedivé vlasy a silný talent, Rosa Saito v sebe objavila novú vášeň – modeling. Jej skutočné meno je Setsuko Saito, aby však svet nemal problém s vyslovovaním, na Instagrame vystupuje pod menom Rosa.

View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

Meria 168 centimetrov a ani absencia znalostí modelingového priemyslu jej nezabránila zažiariť v tomto svete. Pomohol jej najmä jej dobrodružný duch, vďaka ktorému sa dostala napríklad aj na Fashion Week v Sao Paule.

V rovnakom štáte sa aj narodila a už odmalička prejavovala náklonnosť k umeniu. Začala spievať, kresliť a písať, a už vtedy bolo zrejmé, že celý jej život spojí s niečím krásnym. Vedela, že sa bude venovať niečomu kreatívnemu, kde bude môcť zažiariť.

Keď ľudia počujú, že niekto vykonáva modeling, predstavia si kopu krásneho oblečenia, dokonalý mejkap a veľa peňazí. Jej život však nebol ani zďaleka taký pekný. Ako 22-ročná sa starala o matku pripútanú na lôžko. V roku 2000 prišla o manžela, preto musela byť svojim trom deťom matkou aj otcom. Vo všetkom jej však pomohla starostlivosť o rastliny, ktorá sa pre ňu stala istou formou meditácie.

View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

V minulosti jej ani nenapadlo, že by robila modelku. Dokonca to zo začiatku odmietala, keď ju však oslovili tretí raz, rozhodla sa to skúsiť. Dvakrát ju oslovili modelingové agentúry, raz fotograf, no uviedla, že potrebovala rok, aby si to nechala prejsť hlavou. Nikdy sa ničomu podobnému nevenovala, preto sa do toho nechcela púšťať naslepo.

View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

View this post on Instagram

A post shared by Rosa Saito (@rosa.saito)

Setsuko bola vychovávaná prirodzeným spôsobom. V detstve nezjedla ani jednu tabletku – všetko sa liečilo čajmi. Aj preto je dnes voči chémii veľmi skeptická a stará sa o seba za pomoci aloe vera a kokosového a olivového oleja. Najdôležitejšia je pre ňu však harmónia samej so sebou. Kladie dôraz na starostlivosť o svoje myšlienky a spiritualitu. Krásne vnútro človeka je totiž omnoho krajšie ako vypnutý a dokonalá pleť. Aj preto sú pre ňu dnešné štandardy krásy utláčajúce. Na záver však podotkla, že existuje nádej v lepšie zajtrajšky, pretože si všíma, ako sa spoločnosť pomaly mení a snaží sa rešpektovať individualizmus.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre