Niekoľko informácii, ktoré ti rozšíria obzory. Trúfnete si tipnúť, koľko vážil najväčší čokoládový zajac na svete?

748

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako je možné, že Beethoven bol tak úžasný skladateľ aj napriek tomu že bol hluchý. Ďalej zistíte, koľko vážil najväčší čokoládový zajac na svete, kto ho vyrobil a koľko obsahoval kalórií, a na konci vám priblížime, koľko vážila najťažšia mrkva na svete a kto ju vypestoval.

 

Ak vás zaujíma, ako sa Beethovenovi podarilo byť veľkým skladateľom, aj keď bol hluchý, bolo to vďaka tejto metóde: Zahryzol sa do kovovej tyče pripojenej k jeho klavíru. Svoju hudbu potom cítil alebo počul prostredníctvom vibrácií v kostiach.

 

Najväčšieho čokoládového zajaca vyrezala spoločnosť Equipe da Casa do Chocolate v roku 2017. Bol 4 000-krát väčší ako priemerný čokoládový zajac a mal odhadom 21,2 milióna kalórií.

 

Ak ste niekedy boli napadnutí švábom, vaše inštinkty by boli boj alebo útek – a tých pár odvážlivcov, ktorí by bojovali, sa pravdepodobne zhodne na tom, že šváby je smiešne ťažké rozmliaždiť a zabiť. Šváb by prežil aj s odrezanou hlavou, pretože má otvorený obehový systém alebo na dýchanie používa malé otvory na tele. Okrem toho šváby nepotrebujú potravu ako my, takže by bez nej vydržali celé týždne.

 

Väčšina mäsožravcov môže tehotenstvo prerušiť až na niekoľko mesiacov. Oneskorená gravidita sa pozoruje u všetkých medveďov, väčšiny tuleňov a mnohých hlodavcov, jeleňov a pásavcov. Predstavte si, že by to dokázali aj ľudia…

 

Keď už hovoríme o fyzicky nemožnom, ľudský organizmus nedokáže dýchať a prehĺtať súčasne. Potrava a tekutiny, ktoré prehĺtame, putujú tou istou časťou hrdla ako vzduch, ktorý vdychujeme. V jednom čase môže robiť len jednu vec.

 

Overené 9. septembra 2017, Christopher Qualley z USA oficiálne vypestoval najťažšiu mrkvu na svete s hmotnosťou 10,17 kg.

 

Výskum poskytol dôkazy o tom, že intenzívne, traumatizujúce udalosti, ako je rozchod, rozvod, strata milovanej osoby, fyzické odlúčenie od milovanej osoby alebo zrada, môžu spôsobiť skutočné fyzické bolesti v oblasti srdca. Tento stav sa nazýva syndróm zlomeného srdca.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre