Výber faktov: Dnes nebezpečná droga v minulosti sa však používala ako liek proti kašľu

791

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako sa nazýva kniha, ktorá je vyrobená z ľudskej kože a kde ju môžete nájsť. Ďalej zistíte, aké využitie mal kedysi heroín a na konci vám priblížime, ako môžete použiť med na niekoho kto vás nahnevá.

 

Od 30. rokov 20. storočia sa kniha Des destinees de l’ame (Osudy duše) nachádza v harvardskej Houghtonovej knižnici. Autor knihy Arsene Houssaye ju v polovici 80. rokov 19. storočia daroval svojmu priateľovi Dr. Ludovicovi Boulandovi. Doktor Bouland údajne knihu zviazal kožou z pacientky, ktorá zomrela prirodzenou smrťou.

 

Ak jeho diela naznačujú, aký bol Edgar Allan Poe ako človek, bol to hlboko narušený človek. Okrem jeho desivého písania obklopuje Edgara Allana Poea veľa záhad, dokonca aj jeho smrť je nejasná. Naposledy ho videli v uliciach Baltimoru v roku 1849. Mal na sebe cudzie šaty a bol v zlom stave. O 4 dni neskôr zomrel v nemocnici. Údajne pred smrťou stále kričal „Reynolds“.

 

V 19. storočí vrcholila „upírska panika v Novom Anglicku“. v tomto období si ľudia mysleli, že  tuberkulózu šíria upíri. Ľudia dokonca vykopávali obete tuberkulózy a prebodávali im srdce. Asi to nebudú fanúšici Twilightu.

 

Anna Mae Dickinsonová prežila Titanic aj Lusitaniu, výbuch Hindenburgu, bombardovanie Pearl Harboru a zničenie svojho bytu počas 11. septembra. Musí byť čiastočne mačka, ktorá má 9 životov.

 

Farmaceutická spoločnosť Bayer distribuovala heroín ako liek proti kašľu v rokoch 1898 až 1910. Predával sa aj ako nenávyková náhrada morfia. Vďaka Bohu za modernú medicínu.

 

Vlad III. bol rumunský vládca z 15. storočia, ktorý konzumoval krv svojich nepriateľov pri jedle. Jeho rodisko v Transylvánii, jeho znepokojujúce zvyky a priezvisko „Dracula“ boli inšpiráciou pre román Brama Stokera.

 

Skafizmus bol staroveký spôsob mučenia, pri ktorom bola obeť celá potretá medom a potom ponechaná na milosť a nemilosť veľkému množstvu hmyzu.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre