Po nehode skončil pripútaný k lôžku a pri návšteve terapeutického koňa sa neubránil slzám. Pozrite si toto dojemné video

374

João, otec Audrie Spake, bol obeťou nehody, ktorá ho pripútala na lôžko. Musí čeliť nielen tejto nepríjemnej skúsenosti, ale aj rôznym zdravotným problémom, ktoré spôsobila. Lekári sa neustále snažia ho fyzicky uzdraviť, no dnes vám ukážeme, ako sa podarilo uzdraviť jeho dušu.

Zdroj: audriespake/Instagram

Paçoca je terapeutický kôň, ktorý je súčasťou jednej z neziskových organizácií. Poslaním tejto organizácie je pomôcť ľuďom so špeciálnymi potrebami a zjavne sa im darí. Medzi aktivity, ktoré jej v tom pomáhajú, je aj terapia s koňmi.

Paçocu zobrali za Joãom a vzniklo z toho dojímavé video. Zdá sa, že kôň intuitívne vycítil, čo pacient potrebuje, a s neuveriteľnou nehou sa k nemu pritúlil a poskytol tak útechu a pocit náklonnosti. Audrie napísala, že celý čas zostal v blízkosti jej otca a bol to nádherný zážitok.

João skončil na lôžku nešťastnou náhodou. Bol na ceste do práce, keď mal nehodu. V nemocnici strávil niekoľko mesiacov, a keď sa vrátil domov, bol veľmi slabý, nemohol chodiť a takmer nerozprával. Odvtedy sa o neho stará jeho dcéra a hľadá spôsoby, ako stimulovať jeho telo aj ducha. Terapia s koňom mu v tomto smere skutočne pomáha.

View this post on Instagram

A post shared by Audri (@audriespake)

Tento terapeutický prístup ja založený na využívaní koní v oblasti zdravia, vzdelávania a jazdectva. Jej cieľom je podporovať biopsychosociálny rozvoj jednotlivcov so zdravotným znevýhodnením a špeciálnymi potrebami.

Základom terapie je tiché a pokojné prostredie bez nadmerného hluku. Dôvodom sú práve kone, ktoré potrebujú uvoľnené a bezpečné okolie. Niekedy sa táto terapia nerealizuje len tak, ako v prípade Joãa, ale aj sedením priamo v sedle.

Kone sú nielen nádherné, ale aj mimoriadne užitočné zvieratá. Okrem jazdenia ich možno využívať aj na terapie, prostredníctvom ktorých sa zlepšujú motorické zručnosti a neurologické funkcie. Okrem toho nás však vedia prekvapiť aj svojím zmyslom pre humor, tak prečo sa neobklopovať takýmito úžasnými tvormi?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre