Prečo vyzerajú dnešné ženy tak mlado? Tu je 8 dôvodov

1210

Dnešné tridsiatničky sa dajú veľmi ľahko pomýliť s dvadsiatničkami. Nejde však len o vzhľad, ale aj o správanie, hlas a reč tela. Hoci je medzi nimi desaťročný rozdiel, vyzerajú ako rovesníčky. Čím to je?

1. Nelámu si hlavu nad zbytočnosťami

Successful multiethnic business colleagues in modern office
Foto od
Alexander Suhorucov na Pexels

Jednou z výhod, ktoré prichádzajú s vekom, je zmena myslenia. Človek sa už netrápi vecami, ktoré by ho v minulosti vedeli poriadne nasrdiť. Je totiž sebavedomejší a netrápia ho názory ostatných, čo z neho robí omnoho atraktívnejšiu bytosť.

2. Sledujú módne trendy

Stack of Clothes on Chair
Photo by Ioana Motoc on Pexels

Ďalším dôvodom, prečo vyzerajú tridsiatničky mladšie, je, že sledujú trendy v líčení a obliekaní. Dnešná spoločnosť už neškatuľkuje módu do jednotlivých generácií. Každý nosí to, v čom sa cíti dobre a pohodlne.

3. Môžu si dovoliť drahšie veci a služby

Top view skilled female cosmetologist in uniform and gloves applying essential oil on young woman face skin while working in contemporary spa center
Foto od
Anna Shvets na Pexels

Väčšina žien v tomto veku už má predstavu o tom, čo by chceli od života. Už nie sú odkázané na brigády alebo štipendiá, zarábajú vlastné peniaze a preto je len na nich, na čo ich použijú. Niektoré sa rozhodnú pre kvalitnejšie oblečenie, iné pre kozmetičku, čo sa odráža aj na ich vzhľade.

4. Našli svoj štýl

Low angle of gorgeous young lady with red lips in elegant outfit adjusting trendy sunglasses while standing on street with umbrella
Foto od
Дарья Шелкович na Pexels

Tridsiatka je zlatý vek, pokiaľ hovoríme o vzhľade. Žena už vie, čo jej pristane, má odvahu experimentovať so vzhľadom a, čo je najdôležitejšie, má na to finančné prostriedky.

5. Vedia, čo chcú

Side view of barefoot slim lady sitting on chair near gray background with hands in pockets in nature during photo shoot
Foto od
Dziana Hasanbekava na Pexels

Dvadsiatničky majú množstvo koníčkov a stále sa viac-menej hľadajú. Keď sa však posunú o dekádu vyššie, majú toho odskúšaného dosť, aby zhruba vedeli, čo chcú. Keď to zistia, robia všetko preto, aby to dosiahli. A čo je príťažlivejšie ako sebadôvera?

6. Prekonali neistotu

Young happy female in trendy outfit on asphalt road of street with modern buildings
Foto od
Philip Warp na Pexels

Ak aj nie, naučili sa s ňou pracovať. Na neistote nie je nič zlé, má ju každý. Dôležité je to, ako sa k nej postavíte. Buď jej dovolíte, aby vás celkom ovládala, alebo ju potlačíte do úzadia a nedovolíte, aby vám krížila plány.

7. Stravujú sa zdravšie

Free stock photo of bowl, broth, carrot
Foto od
Amar Preciado na Pexels

Tým však nechceme povedať, že nechodia do fastfoodu. Ženy v tomto veku však viac dbajú o to, aké množstvo nezdravého jedla zjedia a či ich jedlo dostatočne vyživí a zasýti. To sa odzrkadľuje aj na ich pleti, nálade a celkovom vyžarovaní.

8. Uvedomujú si, že mladšie už nebudú, a pracujú s tým

Woman Wearing Brown Trench Coat While Holding Ice Cream
Foto od
Megan (Markham) Bucknall na Pexels

Keď má žena 20 rokov, nerobí si ťažkú hlavu z toho, ako bude vyzerať o dekádu neskôr. Keď však máte 30 rokov, uvedomíte si, že čas nezastaviteľne plynie a musíte sa začať starať o svoje telo a myseľ.

Je dôležité si uvedomiť, že každé životné obdobie so sebou prináša množstvo výhod a nevýhod. To, ako sa cítite a čo robíte, je len na vás. Nemali by ste podľahnúť tlaku a očakávaniam spoločnosti. Naopak, oslavujte svoj vek a pozitíva, ktoré so sebou prináša.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre