Príbeh 58-ročnej modelky, ktorá sa vzpiera stereotypom a šíri dôležité posolstvo

1953

Pavlína Pořízková je bývalá supermodelka, ktorá sa nezbavila komentárov o jej tele ani po uzavretí tejto kapitoly svojho života. Na sociálne siete pridala fotku v bikinách, na ktorú sa zniesla vlna kritiky. Niektorí ju dokonca označili za zúfalú babičku, na čo reagovala dôležitými slovami o sebaláske.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Pavlína sa narodila v roku 1965 a na cestu modelky sa vydala, keď mala 15 rokov. Objavila sa na mnohých obálkach prestížnych časopisov, vo filmoch, v televíznych reláciách a videoklipoch. V súčasnosti získava uznanie vďaka písaniu – venuje sa v ňom témam ako sä normy krásy, smútok a strata.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Ako 57-ročná sa rozhodla vzoprieť nezdravým štandardom krásy, dodnes sa venuje modelingu a na svojich sociálnych sieťach nemá problém ukázať sa v bikinách. Nebojí sa kritizovať prístupy, ktoré odsúvajú starších ľudí nabok, a zdôrazňuje, že by sme nemali ľudí škatuľkovať a obmedzovať len pre nejaké číslo. Hoci sa tento postoj nevyhol negatívnym komentárom, modelka je neoblomná a naďalej bojuje proti stereotypom.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Prezradila, že sama mala o starnutí pochybnosti. Keď mala okolo 40 rokov a problémy v manželstve, premýšľala o tom, či sa manželovi nepáči, lebo starne. Dnes sa snaží zmeniť pohľad na starnutie a zdôrazniť, aké dôležité je prijať samých seba. Pevne stojí za svojím rozhodnutím nepodstúpiť plastickú operáciu ani kozmetické zákroky. Váži si fyzické prejavy starnutia, pretože ich považuje za prejav životných skúseností a príbehov, ktoré ju formovali. Vo veku 58 rokov vníma svoju tvár ako fascinujúci román, ktorý rozpráva o jej životnej ceste.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Okrem svojho myslenia sa snaží zmeniť aj myslenie spoločnosti. Vyzdvihuje význam sebaprijatia a hrdého sebaprezentovania. Je presvedčená, že starnutie je krásne, a nabáda aj ostatných, aby sa snažili vidieť veci v rovnakom svetle. Aký máte názor na starnutie vy?

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.