Silný príbeh predčasne narodených dvojčiat, ktorých šance na prežitie boli menej ako 20%

204

Kimyah a DJ sa zaradili medzi najneobyčajnejšie deti. Ide totiž o jedny z najmladších predčasne narodených dvojčiat. Prišli na svet pred 11 mesiacmi, keď mali len 22 týždňov. Boli také drobné, že by ich dospelý človek udržal v jednej ruke. Napriek nemalým komplikáciám však tieto drobné stvorenia preukázali obrovskú silu a svojím príbehom ju dodávajú aj ostatným ľuďom.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cleveland Clinic (@clevelandclinic)

Obe deti nevážili pri narodení ani pol kila, preto ich museli okamžite previezť na novorodeneckú JIS. Ich šanca na prežitie sa pohybovala medzi 10 – 20% a hrozilo, že ak aj prežili, ich vývin by bol značne komplikovaný.

Pre ich matku Kimberly Thomas to bol neopísateľne desivý zážitok. Keď jej začala odtekať plodová voda, vedela, že niečo nie je v poriadku. Po príchode do nemocnice bola otvorená na štyri centimetre. Lekári sa snažili jej pôrod zastaviť všemožnými spôsobmi, no nepodarilo sa. Deti sa narodili 12. októbra 2022. Jedna zo zdravotných sestier uviedla, že deti boli len o čosi väčšie od plechovky sódy.

Pregnant Woman in White Long Sleeve Dress
Foto od
cottonbro studio na Pexels

Ich otec Damante spomína, ako im lekári hovorili, že ak deti prežijú pôrod, je vysoko pravdepodobné, že by neprežili viac ako tri dni. Ich predpoveď sa však nepotvrdila a deti prežili. V prvých mesiacoch však čelili mnohým problémom, ako sú kolaps pľúc alebo krvácanie do mozgu. Ich rodičia však boli odhodlaní im pomôcť. Matka s nimi trávila čas na JIS, no nemohla si ich ani privinúť, pretože boli príliš krehké. Cítila však potrebu byť aspoň pri nich a rozprávať sa s nimi.

Socks and Pacifiers on White Surface
Foto od
Abel García na Pexels

Po dlhom čase, 27. februára, boli dvojčatá dostatočne silné nato, aby mohli ísť domov. Stali sa tak najmladšími predčasne narodenými dvojčatami na Clevelandskej klinike. Sestričky na ich počesť zorganizovali špeciálne fotenie. Keď odchádzali, personál lemoval chodby nemocnice a srdcervúco sa s nimi lúčil.

Ich matka dodnes spomína na pomoc a podporu zamestnancov nemocnice. Dodala, že deti sú dnes aktívne a veľmi zvedavé. Pomohli jej uvedomiť si, že v živote je najdôležitejšie nestratiť silu a odhodlanie. Len tak totiž človek dokáže prežiť tie najťažšie životné skúšky.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.