Spoznajte príbehy najvýnimočnejších psích hrdinov, ktorí neváhali a zachránili nielen svojich majiteľov

14173

Niektoré známe mená štvornohých chlpáčov pozná nejeden z nás. Hačiko, Rin Tin-tin, Lajka, Lassie..a mnoho ďalších. No nie všetci psi boli aj skutoční. Ale sú aj hrdinovia nie len z filmového plátna a tieňov minulosti, ale aj z prítomnosti. Tí ktorí zachránili svojich majiteľov pred nepriaznivými životnými situáciami.

Nemecký ovčiak Sako chránil “svojho” človeka po autonehode

V Kanaka Bar v Britskej Kolumbii, niekedy v lete 2014, vtedy 16-ročný Joseph Phillips-Garcia smeroval domov po dňoch strávených rybačkou so svojou tetou, kamarátkou, sesternicou a Sakom, štvorročným nemeckým ovčiakom.

Bohužiaľ, auto zišlo z cesty – 100 metrov dole strmým kopcom do lesa. Joseph a Sako boli, žiaľ, jediní dvaja, ktorí haváriu prežili.

Joseph utrpel zlomeninu nohy a kľúčnej kosti a nemal možnosť vrátiť sa späť na cestu. A so svojimi utrpenými zraneniami a zimou, ktorá čoskoro prišla, bol Joseph v nebezpečenstve.

Ale vtedy vstúpili do hry Sakove hrdinstvá. Sako urobil všetko, čo mohol. Počas noci udržiaval Jozefa v teple a potom mu pomohol dostať sa do neďalekého potoka po vodu.

Sako dokonca odbil svorku kojotov, kým o 40 hodín neskôr neprišiel záchranný tím. Bola to skutočná skúška nielen odvahy, ale aj vernosti

Yolanda vytočila 9-1-1, aby pomohla svojmu slepému majiteľovi

Maria Colon prišla na začiatku 90. rokov o zrak. Potom si adoptovala služobného psa, krásneho zlatého labradora, menom Yolanda, aby jej pomáhal v každodennom živote.

Jednej noci vypukol v Mariinom dome požiar, keď spala. Maria si všimla zápach dymu vo vzduchu a zavolala na Yolandu zvolaním „nebezpečenstvo“, núdzové slovo, ktoré bola naučená poznať.

Yolanda okamžite vytočila číslo 911 prostredníctvom špecializovaného telefónu a čoskoro nato im prišli na pomoc pohotovostné služby. Po niekoľkých dňoch liečenia sa dali dokopy a našťastie sa im nič vážne nestalo.

Zlatý retriever Bretagne, poslední z psích veteránov z 11.9 v NYC

Počas jednej z najstrašnejších udalostí na pôde USA bol jedným z mnohých hrdinov, ktorí statočne pracovali na záchrane životov, pes Bretagne, pátrací a záchranný zlatý retriever, ktorého prvou úlohou bolo hľadanie preživších počas 11. septembra.

Bretagne čelila smrteľným požiarom, padajúcim troskám a iným nebezpečenstvám a riskovala svoj život, aby pomohla nájsť iných. Aj po 11. septembri asistovala pri hurikánoch Katrina a Ivan.

Nakoniec odišla do dôchodku vo veku desiatich rokov a chodila do základnej školy ako čítajúci pes a vykonávala viac verejnoprospešných prác ako väčšina ľudí. Na konci krásneho a odvážneho života zomrela Bretagne vo veku 16 rokov po zlyhaní obličiek.

Babu zachránila svoju 83-ročnú majiteľku pred cunami


11. marca 2011 zasiahlo okres Taro-Kawamukai v Japonsku zemetrasenie. Shih Tzu menom Babu, ktorý mal vtedy dvanásť rokov, začal zúrivo krúžiť po obývačke.

Toto zvláštne správanie viedlo 83-ročnú Tami Akanumu k tomu, aby schmatla vodítko a vzala ju von. Len čo boli vonku, Babu sa stiahla a predierala sa smerom k neďalekému kopcu, čo bol presne opačný smer normálnej trasy, ktorou išli, keď sa Babu a Tami vybrali na prechádzku.

Tami sa rozhodla nasledovať stopu svojho psa a bola rada, že to urobila, pretože len čo sa dostali na vrchol kopca, oblasť, v ktorej žila, zasiahla ničivá vlna cunami. Je to úžasný akt lásky, ktorý robí Babu hrdinom!

Layka stratila nohu pri zachráne vojaka v Afganistane

iheartdogs / abcnews

Belgická Malinois sučka bola štyrikrát postrelená z priameho dosahu nepriateľmi vyzbrojeným AK-47. Odvážny pes pokračoval vo svojej misii, kým ju jej tím nedokázal priviesť na núdzovú operáciu. Nakoniec jej amputovali prednú nohu, ale veľmi ju to neobmedzuje.

Julian McDonald si ju neskôr adoptoval ako poďakovanie za záchranu života.

„Zachránila nám životy a ja som jej dlžil, že som očividne zachránil ten jej.“

Pes Todd uhryzol štrkáča, aby ochránil “svojho človeka”

Paula Godwin vzala svojich psov na prechádzku neďaleko ich domu v Arizone. Z ničoho nič im do cesty skočil jedovatý had a zlatý retriever Todd v tom okamžite zablokoval svoju majiteľku. Godwin zdieľala na Facebooku:

„Bolo to krásne ráno, ale keď sme išli dolu kopcom, doslova som takmer stúpila na štrkáča. Ale môj hrdina Todd ma zachránil. Skočil mi priamo pred nohu, kam by som určite stúpila. Takto vyzerá hrdina.“

 

Dogs On Duty: 5 Hero Dogs Who Saved People’s Lives – DogTime

 

12 Incredible Hero Dogs That Saved Human Lives (iheartdogs.com)

Veronika Lokšová
Volám sa Veronika. Študujem Veterinárnu hygienu a ekológiu v Brne. Zaujímam sa o životné prostredie a udržateľný spôsob života. Medzi moje najobľúbenejšie kratochvíle patrí jazda na koni, venčenie mojej kólie a fotografovanie prírody.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre