Snár o vode: Snívanie o o jednom zo základných elementov života – Má nejaký význam?

25087

Sny o vode sú bežné a majú hlboký, prvoradý význam. Zdá sa, že zo všetkých snových symbolov je voda univerzálnym znakom podvedomých myšlienok a emócií. Občas niekoho prehltne veľryba. Noe postavil archu, aby prežil potopu a zachránil zvieratká.

Voda hraje neodmysliteľnú úlohu v množstve literatúry, umenia a mytológie. Utopenie vo vode je jedným z najčastejších spôsobov úmrtia, ktorých sa ľudia boja. Avšak konzumácia vody je nevyhnutná pre život, zdravie a celkovú podmienku vesmírneho života. Je nejaký dôvod, prečo máte nočné mory a sny o vode, môže pomôcť snár?

Či už je snívajúci vo vode, blízko vody alebo v jej diaľke, kľúčom je odhaliť to, čo sen o nej odhaľuje počas bdelého života. V jazyku snov voda často predstavuje náš emocionálny život, pocity, ktoré máme ako ľudia pod povrchom, zatiaľ čo pevná pôda predstavuje to, čo vedomie hovorí ostatným (z knihy Ako vaše nočné sny menia váš život, Cynthia Richmond).

snár: voda v sne

Snár: Voda v sne a jej význam

Človek ponorený do sna ,,mimo dosah´´turbulentných vĺn vody. Pozoruje ich zo vzdialenosti, spoza okna za ochranným sklom. V skutočnosti je veľa snov, kde pozorujeme vodu bez toho aby sme sa k nej priblížili. Znie to ako niekto, kto si všimne svoje turbulentné emócie, ale v skutočnosti nechce skúmať ich význam.

V závislosti na množstve vody, správaniu vody a vzdialenosťou stojaceho od vody je možné, aby si snívajúci poskladal význam a dozvedel sa, čo mu jeho sen hovorí.

Tip na článok: snár o vypadaných zuboch

more

Položte si pár otázok pri výklade snov o vode

Keď sa vám sníva o vode, skúste i vybaviť odpovede na nasledujúce otázky. Môžu vám pomôcť objaviť lekciu, na ktorú vaša psychika kladie dôraz.

Tip: Prejdite na náš veľký online snár.

O akom type vody ste snívali?

Veľká vodná plocha by mala symbolizovať hlboké emócie, zatiaľ čo chôdza v daždi by mohla naznačiť očistu. Voda môže byť špinavá ale aj čistá. Dávajte si pozor na tieto detaily.

Aké bolo správanie vody vo vašom sne?

Turbulentná voda môže naznačovať búrlivé emócie. Voda, ktorá je kalná alebo bahnitá môže symbolizovať zmätené alebo nejasné pocity.

Aká bola vaša vzdialenosť od vody alebo reakcia na ňu?

Pokiaľ ste sa stratili alebo topili v oceán či mori, mohli by ste sa cítiť premožený svojimi emóciami. Udržiavanie bezpečnej vzdialenosti od prudkých vĺn by mohlo symbolizovať emócie, ktoré neriešite.

  • Aký je váš súčasný emočný stav?
  • Aké máte  myšlienky na mysli? Trápi vás niečo?

voda v byte

 

Tip na článok: Prečítaje si snár o psovi

Čo pre vás symbolizuje sen o vode?

Existuje veľa spôsobov, ako snívať o vode. Niekedy sa toho snívajúci boja, čo má za následok nočné mory, ale inokedy je to príjemný zážitok. Jeho výsledkom sú sny o slobode a skúmaní.

 

Slovo na záver o snároch a snoch

Či už je sen obyčajný alebo je to nočná mora, prítomnosť vody v akejkoľvek podobe môže naznačovať, ako zachádzame s našimi pocitmi vedomými alebo nevedomými. Keď sa naladíme na naše najhlbšie rezervoáre emócií, môžeme sa naučiť nové spôsoby jednania, ktoré občas vedú k rastu a slobode.

Spáč, ktorý sa vyhýba tomu, aby si priblížil k vode, sa môže cítiť zastrašený hlbokými emóciami a vyhýba sa blízkym vzťahom v dobe bdelého stavu. Kľúčom je tu byť blízko vody alebo byť priamo pri nej. Či už ste hore alebo spíte, umožníte existencii nepríjemných emócií zatiaľ čo sa ponoríte hlbšie do situácie a to vás prinesie do nového zážitku.

čistá voda

Sny o vode, ktorá čistí alebo poskytuje dobrodružstvo môžu byť oslobodzujúce Väčšina ľudského tela je tvorená vodou a bez nej by ľudia nemohli prežiť.

Nezabudnite ale, že sny nemusia znamenať vôbec nič. Snáre sú len voľnočasové pomôcky. Ak vás trápia nočné mory alebo vám sny o vode nedajú v noci spať a ovplyvňujú tým váš bdelý život, odporúčame vyhľadať odborníka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.