Spomalené starnutie bez plastík

254

Strach zo starnutia je jedným zo symptómov súčasnej doby, s ktorým ale mnohí ľudia s veľkou námahou bojujú. Medicína však pokročila a mnohé prostriedky na spomalenie tohto procesu sa začínajú vo veľkom rozširovať. Konečným cieľom týchto produktov je zmeniť vonkajší vzhľad k lepšiemu a často mladšiemu výzoru. Mnohé výskumy však ukazujú skutočnosť, že pohyb je efektívnejšia cesta k mladnutiu.

Shutterstock.com

Presne tak, spomaliť vaše starnutie nemusia len pleťové krémy a moderná estetická medicína, ktorá sa špecializuje na tieto postupy z profesionálneho hľadiska. Veľmi účinne si ho môžete spomaliť aj vy. Stačí niekoľko minút pravidelného cvičenia na a na vlastnej koži pocítite viditeľné zmeny.

 

Dlhovekosť a fyzická aktivita je potvrdená

Preukázali to aj štúdie výskumníkov z Brigham Young University. Zverejnili zaujímavé výsledky, ktoré tvrdia, že pohyb dokáže spomaliť starnutie našich buniek. Ide o správanie sa chromozómov počas telesnej aktivity. Konkrétne za to môžu teloméry, ktoré fungujú na báze proteínov v našich chromozómoch a do značnej miery súvisia s našim vekom, pretože sa priatelia s našimi bunkami. Od ich dĺžky závisí aj náš spôsob starnutia. Čím sú teloméry kratšie, tým je starnutie rýchlejšie a naopak. Bolo zistené, že u ľudí s vysokou aktivitou a telesným nasadeným boli oveľa dlhšie bez ohľadu na vek.

 

Pokiaľ ide o súvislosť medzi dlhovekosťou a fyzickou aktivitou, je to nesporný dôkaz toho, že pohyb je najlepší liek na všetky problémy. Skúste behať 30 minút denne, päť dní v týždni a výsledky sa dostavia.

 

Iný typ cvičenia

Môžete , ale v niektorých prípadoch to ide aj jednoduchšie. Dokonca sa nemusíte ani pohnúť a môžete cvičiť. Reč je o masáži. Masáž tela, chrbta a ktorejkoľvek inej časti dokáže nahradiť telesnú aktivitu. Správne zvolený tlak prekrví vaše svaly a krv sa tak postará o presun životne dôležitých látok do každej jednej časti tela.

 

Samotné cvičenie vám okrem iného zlepší náladu, spomínanú látkovú výmenu, znižuje zápalové procesy a v mnohých prípadoch pomáha s trávením. Celkovo je tak tento spôsob aktívneho života prospešný aj pre vašu psychiku, ktorá je pre šťastie a dobrý pocit naozaj dôležitá.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre