Top 5 miest, ktoré sú ako z hororu, ale naozaj existujú

665

 

Preskúmajte svet tajomstva a temnoty. Tieto miesta zanechávajú u ľudí mráz po chrbte. Ale ak sa radi bojíte, toto je 5 miest ktoré by ste mali navštíviť!


The Tower of London, Anglicko: Krvavé stopy minulosti

V pohnutej histórii Tower of London sa ukrývajú tragédie, ktoré premieňajú tento hrad na jedno z najstrašidelnejších miest na svete. Popravy, mučenia a tajomné zmiznutia prenasledujú túto pevnosť. Stráže tvrdia, že videli duchov popravených, a odvážni návštevníci často pocítia chlad v miestach, kde sa dejú paranormálne udalosti.

5010810f d7b3 483f 9156 aaa583360c14
Tower of London“ od D-Stanley is licensed under CC BY 2.0

Edinburgh Castle, Škótsko: Duchovia vojakov

Edinburgh Castle, majestátny symbol Škótska, je známy nielen pre svoju históriu, ale aj pre svoje temné záhady. Návštevníci často tvrdia, že počujú vzdialené zvuky bitky a vidia duchov vo vojenských uniformách, ktorí blúdia po nociach. Hrad je považovaný za jedno z najstrašidelnejších miest v Európe.

e1ec4b3a 50df 4c1f b6e0 d6adc08b6fe3
Edinburgh Castle by night“ od Lawrence OP is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Katakomby, Francúzsko: Podzemný labyrint plný kostí

Pod nádhernými ulicami Paríža sa nachádza podzemný labyrint katakomb, ktorý ukrýva nekonečné chodby plné kostier. Tieto katakomby sa stali legendárnym miestom pre dobrodruhov, ktorí túžia zažiť nevysvetliteľné zážitky. Znepokojujúce umiestnenie kostí a zvláštne zvuky prispievajú k mýtu o ich strašidelnej atmosfére. O katakombách v Paríži bol aj natočený horor Pod Zemou.

skeleton skulls
Foto od Travis Grossen na Unsplash

Ostrov Bábik, Mexiko: Strašidelné hračky

Na jazere Xochimilco v Mexiku sa nachádza opustený ostrov plný starých, rozpadajúcich sa hračiek. Tento ostrov, známy ako „Isla de las Muñecas“ (Ostrov Bábik), bol vytvorený farmárom menom Don Julián Santana, ktorý vešal bábiky na stromy na počesť dievčatka, ktoré našiel utopené v jazere. Tvrdil že počuje hlasy v hlave, ktoré mu prikazujú vešat stále viac a viac bábik na stromy. Nakoniec našli farmára mŕtveho na rovnakom mieste ako on našiel dievčatko. Mnohí tvrdia, že bábiky sú živé a že na ostrove počuť detský smiech a šepoty.

e9cab199 683a 4751 8d51 edef02dffca5
Isla de las muñecas“ od Troels Myrup is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Les Aokigahara, Japonsko: Les samvrahov

Les Aokigahara, známy aj ako Jukai alebo Les Samovrážd, je tiché miesto, ktoré sa stalo tragickým dejiskom mnohých samovrážd. Jeho hustá vegetácia a tichá atmosféra podnecujú zvláštne zážitky. Návštevníci často hovoria o nevysvetliteľných zvukoch a temných silách, ktoré sa v ňom skrývajú.

a lush green forest filled with lots of trees
Foto od Artem Shuba na Unsplash

Tieto strašidelné miesta sú viac než len turistickými atrakciami – sú to miesta s hlbokou históriou a záhadami, ktoré oslovujú odvážnych dobrodruhov. Ste jedným z nich?

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.