Táto stratená kabelka z roku 1960 nám odhaľuje pohľad do minulosti jedného dievčaťa

1566

Ak by niekto našiel kabelku, ktorá bola schovaná vo vašej škole takmer 60 rokov, chceli by ste vedieť, čo je v nej, však? Presne to sa stalo na jar 2019 v North Canton Middle School v Ohiu, keď niekto objavil kabelku bývalej študentky, ktorá bola zastrčená a zapadala prachom medzi sadou skriniek a stenou.

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

V máji 2019 správca strednej školy v Severnom Kantone, Chas Pyle, objavil červenú, zaprášenú kabelku zastrčenú vedľa skriniek po tom, čo sa uvoľnil a spadol kovový lem, ktorý tam bol pripevnený roky.

Pyle vedel, že tam tašku nemôže len tak nechať, aby zapadala prachom naďalej, a tak kabelku priniesol do kancelárie, kde sekretárky urobili rozhodnutie, ktoré by urobil každý rozumný človek: otvorili ju, aby zistili, čo je vnútri.

zdroj: Flickr

Ako dlho tam mohla byť?

Správca povedal, že keď bola budova otvorená v roku 1957, v tom čase tam lem blokujúci priestor medzi skrinkami a stenou pravdepodobne neexistoval, čo by vysvetľovalo, ako sa tam mohla kabelka dostať.

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Prvé stretnutie s Patti

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Zamestnanci otvorili kabelku, aby našli časovú schránku s vecami a dozvedeli sa, že kabelka patrila Patti Rumfolaovej, ktorá v roku 1960 absolvovala Hooverovu strednú školu. Stredná škola North Canton, kde sa taška našla, je bývala budova strednej školy Hoover.

Ženy, ktoré ako prvé prehľadali tašku Patti, sa rozhodli odfotiť všetko, čo vo vnútri našli, keď sa dozvedeli viac o Patti. V snahe nájsť Patti alebo kohokoľvek, kto ju poznal, školský obvod zverejnil na Facebooku svoj nález.

Nájdenie rodiny Patti cez Facebook

Vďaka sociálnym sieťam sa škole podarilo nájsť päť detí Patti po tom, čo niekto zdieľal úmrtný list Patti Michele (rodená Rumfola) z roku 2013. Jej päť detí sa o niekoľko mesiacov neskôr zišlo na rodinnom stretnutí, aby si prešli obsah tašky.

Keď boli Pattiine deti prvýkrát kontaktované, jej dcéra povedala škole, ako veľmi si ona a jej rodina vážia starostlivosť a úsilie, ktoré Stredná škola North Canton vynaložila na zjednotenie kabelky s jej rodinou a deťmi.

Škola sa so súhlasom jej detí rozhodla zdieľať fotografie obsahu kabelky na Facebooku, pretože si myslela, že to bude zaujímať aj ostatných. Príspevok odvtedy získal viac ako 50 tisíc zdieľaní, pričom desaťtisíce ľudí sa dozvedeli o Patti jej tínedžerského života v 50. a 60. rokoch.

zdroj: Facebook / North Canton City Schools
zdroj: Facebook / North Canton City Schools
zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Snímky jej života

zdroj: Facebook / North Canton Public Schools
zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Dcéra Patti opísala kabelku ako momentky zo života priemernej spoločensky zainteresovanej študentky a hovorila o tom, ako by sa jej matka smiala, keby si spomenula na svoj tínedžersky život.

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Zistite viac o Patti

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Vďaka osobe, ktorá zdieľala Pattiin úmrtný list, ako aj vďaka kontaktovaniu jej rodiny, sa škola mohla dozvedieť viac o Patti a jej živote napriek tomu, že zomrela 21. októbra 2013 vo veku 71 rokov.

Po skončení Hoover strednej školy pokračovala Patti mnoho rokov v kariére učiteľky v Annapolise v štáte Maryland. Bola 27 rokov vydatá za Johna Micheleho, mala päť detí a bola aktívna na scéne komunitného divadla.

Predmety v kabelke Patti, ako spomenula jej dcéra, rozprávajú príbeh dospievajúceho dievčaťa, ktoré bolo zapojené do svojej školskej komunity a trávilo čas stretávaním sa so svojimi priateľmi a spolužiakmi.

Láska k divadlu

Patti pokračovala v práci ako kostýmová návrhárka a krajčírka v miestnom divadle s názvom Reitz Theatre v DuBois v Pensylvánii. Jej láska k divadlu bola očividne niečo, čo začalo už keď bola mladá, čo potvrdzuje aj fakt, že v Pattinej kabelke sa našiel zoznam pre divadelné predstavenie s názvom „Passport Previews“ („Ukážky pasov“).

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Vášnivý čitateľ

Ďalším koníčkom Patti, ktorý bol prominentný v jej neskoršom živote a ktorý sa prejavil aj z jej kabelky, bola láska k čítaniu. Vo svojom neskoršom živote bola Patti so svojimi priateľmi zapojená do krúžku knižného klubu a v kabelke jej rodina našla dve karty do knižnice. Jeden patril Patti, zatiaľ čo druhý patril jej matke Rose Rumfolovej.

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Všetko podstatné

Spolu so všetkými fotkami a členskými kartami mala Patti aj všetky typické veci, ktoré by ste očakávali v kabelke študentky strednej školy, ako hrebeň, make-up, ceruzky a ďalšie základné veci.

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Vo vnútri kabelky bolo množstvo členských kariet na veci ako YMCA, z ktorých jedna už vypršala, keď Patti stratila tašku. Karta, ktorej platnosť vypršala, vyvolala u mnohých komentujúcich na Facebooku smiech nad skutočnosťou, že si evidentne netriedila veci v taške veľmi často, ako väčšina ľudí.

Nosila svoju rodinu pri sebe

Hoci sa okrem detí a manžela nespomínalo veľa informácií o jej rodine, v kabelke Patti sa nachádzalo niekoľko fotografií, na ktorých je pravdepodobne Patti so súrodencami, ako aj fotografia jej mamy a ich rodinného psa.

zdroj: Facebook / North Canton City Schools

Nájsť kabelku Patti Rumfolovej bolo ako nájsť časovú schránku, o ktorej nikto nevedel, že je pochovaná, a mnohým ľuďom to prinieslo radosť, najmä jej deťom, ktoré sa mohli dozvedieť viac o živote svojej matky v jej v tínedžerskom veku. Okrem Pattinej rodiny, jej príbeh a kabelka poskytli každému krátky pohľad do života niekoho, koho by inak nikdy nemali možnosť spoznať.

zdroj

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre