Každý hovorí o tom, ktoré veci je potrebné robiť na to, aby ste dosiahli úspech. Málokedy sa hovorí o veciach, ktoré úspešní ľudia nikdy nerobia a pritom niekedy môžu byť ešte dôležitejšie. Tu je niekoľko vecí, ktoré úspešní ľudia ráno nikdy nerobia, ktoré zo spomenutých vecí nerobíte ani vy?

1. Nikdy neodkladajú budík

Napriek mnohým povinnostiam, ktoré úspešní ľudia robia, venujú veľkú pozornosť spánku. Dbajú na to, aby každú jednu noc venovali spánku dostatok času. Pretože vedia, že príliš málo spánku im môže veľmi ľahko spôsobiť tzv. mozgovú hmlu, ktorá výrazne naruší ich produktivitu. Zároveň si uvedomujú, že aj príliš veľa spánku je viac na škodu ako na úžitok, pretože sa to môže odraziť na ich produktivite a spôsobiť ešte väčšiu únavu. To je dôvod prečo sa snažia vstať s prvým zazvonením budíka a nedoprajú si „ešte ďalších 5 minút“. Dokonca aj cez víkendy. Vedia, že dôslednosť je kľúčová, preto radšej vstávajú vždy v rovankom čase. A tento druh disciplíny sa naozaj vypláca, pretože časom si telo tak vytrénujete, že nebudte potrebovať ani budík.

Zdroj: Aphiwat chuangchoem/pexels

2. Nikdy nescrollujú na sociálnych sieťach dlhšie ako hodinu

Dokonca aj tí najúspešnejší si nemôžu pomôcť a hneď ráno si prescrollujú sociálne siete a e-maily. Nie je to úplná strata času. Ide o to, čo si pozeráte. Čo však odlišuje tých úspešnejších ľudí od ostatných, je to, že netrávia vo virtuálnom svete príliš veľa času hneď pred raňajkami. Približne 10 minút venujú e-mailom, ktoré je potrebné vybaviť a potom sa venujú dôležitejším veciam (hoci aj joge a iným veciam, ktoré robia pre svoje zdravie).

Zdroj: Nenad Stojkovic/flickr

3. Nie sú pomstychtiví 

Úspešní ľudia sú úspešní, pretože nestrácajú čas s vecami, ktoré o päť rokov nebudú dôležité. Zabudnú na všetky malicherné hádky, ktoré mohli mať v predchádzajúci deň s kolegami alebo neznámymi ľuďmi. Neplytvajú časom a energiou na nevraživosti, keď môžu tento čas stráviť produktívnejšie. Snažia sa tieto veci odložiť bokom a venujú sa svojmu biznisu. Odpúšťajú, čo môžu a ignorujú to, čo nemôžu. Pomsta je pod ich úroveň.

Zdroj: Wallpaper Flare

4. Neraňajkujú nezdravé jedlo

To, čo jeme, má obrovský vplyv na náš psychický stav. Preto takíto ľudia raňajkujú zdravé jedlo. Jedia vyvážené jedlá a nie nutrične prázdne a nezdravé potraviny, vďaka ktorým sa cítia sýti, no v skutočnosti im nedodávajú živiny, ktoré ich telo potrebuje.

Zdroj: Marco Verch/flickr

5. Nezanedbávajú seba

Títo ľudia sa nikdy nebudia 10 minút predtým, ako sa musia pustiť do práce. Keď to robíte, je ťažké žiť zdravo. Keď sa ponáhľate je nemožné pokojne sa najesť, osprchovať či meditovať. Naopak, keď vstanete o hodinu skôr, stihnete si prichystať zdravé raňajky, dať si sprchu, zacvičiť si a podobne. To znamená, že keď idú do práce, sú uvoľnenejší a celkovo sú v lepšom rozpoložení.

Zdroj: Natalie Bond/pexels

6. Nezápajajú sa do virtuálnych hádok

Všetci máme na rozdávanie energie len isté množstvo a bolo by hlúpe míňať ju na nezmyselné hádky na sociálnych sieťach. Úspešní ľudia si uvedomujú, že je to nehorázna strata drahocenného času, a preto ju nikdy neplytvajú na online hádky. Ani v prípade, keď ich niektoré komentáre veľmi rozrušia.

Zdroj: pxfuel

7. Nikdy nerobia dôležité rozhodnutia hneď ráno

Niektorí ľudia zostávajú v polospánku hodiny po tom, čo vstanú z postele. Úspešní ľudia to vedia, a preto odkladajú dôležité rozhodnutia, aspoň kým sa nenajedia, neprejdú a neporadia s niekým kompetentným. Samozrejme, že o veciach premýšľajú hneď po tom ako sa zobudia, ale kým urobia konečné rozhodnutie, doprajú si čas.

Zdroj: Ketut Subiyanto/pexels

8. Neodchádzajú bez toho, aby si po sebe upratali 

Úspešní ľudia vedia, ako veľmi ich prostredie, v ktorom sa nachádzajú, ovplyvňuje. Preto, aj keď majú málo času, neodídu z domu kým si po sebe neusteľú posteľ a neupracú izbu. Alternatívou je nechať neporiadok hromadiť sa deň čo deň, až kým nebude nezvládnuteľný. A to nechcú. Takýmto pravidelným upratovaním sa vyhnú stresu z predstavy, že sa vrátia domov, aby trávili svoj voľný čas upratovaním. Aj táto malá činnosť hneď ráno, nabudí človeka, ako keby robil niečo produktívne.

Zdroj: Jeremy Levine/flickr

9. Nikdy nezačínajú svoj deň bez jasného plánu

Úspech začína dobrým plánovaním a riadením času. Preto úspešní ľudia pravidelne sedia s perom a papierom a snažia sa naplánovať, ako strávia najbližších 8-12 hodín. Komu dnes pošlú e-maily? Aké sú ich ciele? Akú prácu je potrebné odovzdať? A určite urobia každý deň zopár malých krokov k ich vysnívanému cieľu. A na rozdiel od všeobecného presvedčenia sem patrí aj voľný čas. Aj hodina voľna denne chráni pred prílišným stresom. Ak si svoj deň nenaplánujú, môže sa ľahko stať, že nakoniec budú len pracovať, jesť a spať.

Zdroj: pixabay

Zdroj

Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.