Tvár internetového obchodu: Žena ktorá napísala „bibliu“ internetu

165

Začať podnikať v širokom spektre konkurencie nie je jednoduché. Pokiaľ ide o virtuálnu realitu, platí to dvojnásobne, pretože internet a možnosti jeho dosahu sú dnes už takmer neobmedzené. Jednej žene sa to ale podarilo. Rozhodla sa vytvoriť menší projekt a neskôr , ktorá mala ľudom prinášať výhodné nakupovanie cez internet.

Britská kreatívna podnikateľka

Martha L. Foxová sa pokúsila s doménou .com napísať akúsi „bibliu“ virtuálneho sveta. Počas turbulentných časov, keď sa internet ešte len rozbiehal, dostala spolu so svojim kolegom nápad, ako osloviť verejnosť. Začala s , ktoré ponúkali možnosť vybaviť si cez internet dovolenky, cestovanie, poistenie na cesty a zážitkové darčeky. Hlavnou ponukou stránky Lastmniute.com bolo predávanie služieb a produktov šetrnejším klientom, čím sa na tomto trhu rozvírila dovtedy pokojná hladina.

Spoločnosť mohla ťažiť z viacerých profitov. V prvom rade to bol a atraktívny imidž tejto ženy. Neskôr sa začala považovať za „guru“ v internetovom predaji a celkový nový závan sa s ňou viezol niekoľko mesiacov.

Výhry a prehry

Spoločnosť svoj vrchol zaznamenala v marci roku 2000, kedy sa jej hodnota na londýnskej burze pohybovala v hodnotách 571 miliónov libier. Avšak karta sa obrátila veľmi rýchlo a hneď na druhý deň spomínané akcie klesli o 30 %. Kto iný by mohol spôsobiť v obchode takýto pád, ako ďalšia konkurencia. Internetový obchod boo.com, ktorý sa zameral na oblečenie a módu. Táto stránka ale nevydržala veľmi dlho a rýchlo sa „spálila“. Marthe L. Foxovej a jej kolegovi sa podarilo Lastminute.com udržať aj na rozbúrenom mori. Neskôr svoju spoločnosť aj tak predala, ale to, že táto stránka funguje až dodnes vypovedá o jej silných základoch, ktoré v konečnom dôsledku urobili z tejto ženy milionárku.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre