Tvorivosť je budúcnosť, v ktorej sa nestratíme

135

Nedávne prieskumy na vzorke 1500 generálnych riaditeľov v 17 krajinách sveta túto skutočnosť potvrdili. Schopnosť snívať, riskovať a vytvárať tak dokonalé a originálne veci, o ktorých si bežný človek ani nepomyslí je dnes úlohou mnohých podnikateľov, inovátorov a tvorcov zmien. Problémom však ostáva veľmi dôležitý fakt, ktorým je vek. Najmä v detských časoch sa vie objaviť výnimočný talent, no s postupom veku sa jeho sila stráca.

Vysoká hodnota

Každopádne je kreativita považovaná za jednu z najdôležitejších zručností pre budúce generácie. Jej hodnota ďaleko prevyšuje umenie a má veľký vplyv takmer na každú jednu disciplínu a veľa priemyselných odvetví. Jej rozvoj je niekedy jednoduchší a inokedy naopak zložitým náročným procesom. U malých detí sa pri jeho objavovaní postupne začína s a predpoklad úspechu je väčší, ako u dospelého človeka. Ale aj v tomto trende sa veci posunuli iným smerom.

Kríze v kreativite musíme čeliť

Kreativita sa stáva kriticky cenným prostriedkom. Výskumy ukazujú, že v priebehu posledných 20 rokov jej objem výrazne klesá v celosvetovom meradle. Zapríčinené to je najmä vďaka výzvam, ktorým musia deti denne čeliť v škole, v živote a neskôr už v práci. Mnohí vedci sa zhodujú na tom, že je to aj prístup rodičov a okolia. Zaoberajú sa tým, ako získať slušné živobytie, ktorý typ nábytku je vhodný a . Popri tom všetkom zabúdajú na deti a ich osobný rozvoj. Spoliehajú sa, že všetko im dá škola, ktorú predsa platia.

Aktivita, rozvoj a energia

To, že sa deti stávajú menej expresívne, energické, vtipné, nápadité a nekonvenčné znamená, že takýto človek nemusí vedieť s postupom času posudzovať a hodnotiť veci z iného uhla. Preto by sme mali deťom zabezpečiť rozvoj ich prirodzených, tvorivých schopností a nadania. , s podporou vzdelávacieho inštitútu a rodičov to určite zvládneme. Je to krok v pred, ktorý rozhoduje o budúcnosti nie len ich samých. Svet sa mení fantastickou rýchlosťou a vyžaduje od ľudí, aby sa vedeli rýchlo prispôsobovať, perfektne komunikovať a vedieť riešiť prípadné problémy. Tvorivosť vytvára pracovné miesta, poháňa hospodársky rast a poskytuje odpovede na potreby celej spoločnosti. Potrebujeme ešte väčší dôvod na jej rozvoj?

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre