Veľký líder musí mať aj veľkú osobnosť

324

Svet podnikania a obchodu je plný zaujímavých osobností, ktoré si svoje postavenie vydobyli svojským spôsobom. Niekomu k tomu stačila silná osobnosť, iný si musel prejsť tvrdou cestou plnou prekážok. V nasledovnom článku vám predstavíme zoznam zaujímavých osobností, ktorých charakterizuje spoločná vec, ktorou je úspech v podnikaní.

Foto: Shutterstock.com

Priekopník v internetovom obchode

Jeff Bezos sa stal priekopníkom vo svete internetového obchodu. S hľadaním nových obchodných príležitostí má dlhoročné skúsenosti. Bol pri , ktorá rozbehla obchodovanie vo virtuálnom svete. Podarilo sa mu vytvoriť najväčšie kníhkupectvo na svete , ale ani to mu nestačilo.

Stránka začala fungovať v polovici júla 1995 a o necelé dva mesiace mala obrat dvadsať tisíc dolárov týždenne, čo by sme na vyrovnali zhruba niekoľkými tisíckami kníh. Okrem toho skúšal veľmi veľa iného. Predaj klenotov, spodnej bielizne a veľmi dobre sa mu osvedčili čítačky Kindle. Postaral sa o rozvoj nového čitateľského zážitku, ktorý sa spájal so slasťou z čítania a technológiami 21. storočia. Podarilo sa mu spojiť dve rozdielne veci do jednej roviny.

Hviezdne maniere?

Asi ako každý jeden z nás, komu by sa podarilo dosiahnuť podobný zisk, aj si začal užívať svoju slávu. Investície potreboval vložiť do niečoho, čo bude tak výnimočné, ako jeho úspešné podnikanie. Rozhodol sa zostrojiť hodiny, ktoré budú fungovať aj o niekoľko tisíc rokov neskôr. Dokonca si založil spoločnosť, ktorá by mala organizovať turistické výlety do vesmíru.

Niekedy je to možno snaha pritiahnuť média na svoju stranu, no v konečnom dôsledku mu verejná mienka k úspechu nepomohla. V súčasnosti sa snaží o vlastné filmy a tlač kníh pod svojim menom.

Bez ohľadu na všetky skutočnosti, by sme si mali uvedomiť, že pokiaľ je človek silnou a vytrvalou osobnosťou, môže dosiahnuť úspech a zisk v každej oblasti a potom si kupovať tie ďalšie.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre