Príbeh muža, ktorý sa rozhodol vychovať nechcené choré dieťa svojej bývalej priateľky

913

Je niekoľko spôsobov, ako sa môžete stať rodičom. Nemusíte mať svoje biologické dieťa nato, aby ste ho milovali. Môžete sa stať rodičom aj dieťaťu, s ktorým nie ste v biologickom vzťahu. Život je totiž plný prekvapení a vie z nás spraviť rodičov, keď to nečakáme. Podobný príbeh vám prinášame aj dnes. Udial sa pred 25 rokmi a stačilo len toľko, aby muž otvoril dvere.

View this post on Instagram

A post shared by Moises Costa (@moises110870)

Moisés Costa sa o tehotenstve svojej priateľky dozvedel až v piatom mesiaci. Nadobudol však pocit, že on nie je otcom dieťaťa. Prispela k tomu aj skutočnosť, že hoci boli spolu, ona žila na vidieku. Jedného dňa mu zavolala, oznámila tehotenstvo a zmizla. Vrátila sa v čase, keď malo bábätko dva mesiace. Prišla so slovami, že potrebuje nakúpiť a dieťa by nachvíľu chcela nechať uňho. To však bolo posledný raz, čo ju videl.

View this post on Instagram

A post shared by Moises Costa (@moises110870)

Moisés sa rozhodol vykonať test DNA, ktorý jeho podozrenie potvrdil. Nebol biologickým otcom dieťaťa. Napriek tomu sa rozhodol chlapca vychovať. Hoci sa jeho matka niekoľkokrát počas jeho života ukázala. Moisés vedel, že nemá v pláne si syna vziať alebo mu nejakým spôsobom pomôcť.

View this post on Instagram

A post shared by Moises Costa (@moises110870)

Krátko po tom, čo sa Moisés ujal malého Davyda, musel byť chlapec hospitalizovaný. Moisés o jeho zdravotnom stave nevedel, no neskôr zistil, že má poranený mozog. Lekári mu diagnostikovali detskú mozgovú obrnu, epilepsiu a trvalú atrofiu končatín. Okrem toho nedokáže rozprávať a vyžaduje neustálu opateru.

View this post on Instagram

A post shared by Moises Costa (@moises110870)

Starostlivosť o Davyda je skutočne náročná, pretože je mimoriadne nákladná a vyžaduje si veľa času. Moisés sa obáva, kto sa oňho postará v budúcnosti, preto sa snaží nájsť jeho biologického otca alebo iných príbuzných. Čelí však naozaj ťažkému rozhodnutiu, pretože mu Davyd prirástol k srdcu a nechce sa ho vzdať. Uviedol, že Davyda ľúbi ako vlastného, preto nevie, či ho dokáže odovzdať jeho biologickej rodine.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre