Neďaleko našich hraníc – v Poľsku, sú zábavné parky svetového rázu, ktoré by ste mali navštíviť

24979

Poznáte to, každé dieťa túži po zábave na kolotočoch. Nejedno sníva o Disneylande, ten je však na naše pomery nielenže drahý, ale aj vzdialený. Načo však cestovať niekde do Francúzska, keď môžete aj za hranice do Poľska?

Názov parkuHodnotenieCena Cena po zľave
Energylandia Top ponuka⭐⭐⭐⭐⭐31 €
Rabkoland⭐⭐⭐⭐⭐11.10 €

Zábavné parky Poľsko

 

Zábavný park Rabkoland

Rabkoland zaujme najmä tých najmladších aj keď recenzie na internete sa zhodujú, že na svoje si prídu aj staršie vekové kategórie. V Rabkolande nájdete totiž najmenšiu horskú dráhu pre deti .  Park sa nachádza len 30 km od slovenských hraníc a ide o najväčší zábavný park Malopoľska.

Zábavný park Rabkoland

atrakcia

Zábavný park INWALD

15561130156431 hd

Tento park sa nachádza len 1,5h cesty od hranice a nájdete tu vyše 70 atrakcií pretože komplex pozostáva z 5 samostatných parkov:

  • Park miniatúr – navštívte najslávnejšie stavby sveta v minatúrnej verzií spolu s 5D kinom  alebo kolotočmi
  • Dinolandia – Dobrodružstvo s dinosaurami je fakt niečo!
  • Stredoveký park – Zažite stredovek na vlastnej koži priamo v hrade s mučiarňou či zbrojnicou
  • Mini Zoo –  Malé aj väčšie zvieratká ale aj šmýkačky či trampolíny
  • Záhrada Jána Pavla II – Vyhliadková veža, ktorá bola postavená na počesť jednej z najvýznamnejších osobností poľskej histórie . Dozviete sa sa zaujímavosti z jeho života .

Vďaka unikátnemu kupónu sa dostanete do všetkých 5 parkov za zlomok ceny !

 

stredoveky hrad

dinolandiapark jána pavlakolotoč

Zábavný park Ogrodzieniec

Tento zábavný komplex pozostáva z troch parkov . Znovu máte možnosť využiť skvelú zľavu a cez 1 vstupenku v akcií dostanete prístup do všetkých troch parkov ! Nájdete tu 47 atrakcií ako napríklad lanovú dráhu, rytiersky hrad a super bobovú dráhu.   V komplexe sa nachádzajú tieto parky:

  • Park pre najmenších – šmýkačky, hojdačky, nafukovacie zámky, hrad, autíčka a mnoho ďalšieho
  • Park fyzických zdatností –  Otestujte či by ste boli dobrý pilot na leteckom simulátore . Skúste magický bowling, krivé zrkadlá či rotačný valec.
  • Park minatúr –  Tu nájdete historické pamiatky predovšetkým z obdobia stredoveku v zmenšenej verzií.

 

Ogrodzieniecbobová dráhazabavny park miniaturskákací hradhrad

 

 

HistoryLand – Milióny kúskov LEGO v jednom parku

Ak hľadáte niečo, čo sa vymyká štandardným zábavným parkom tak HistoryLand je to pravé.  Pozrite si historické udalosti vyskladané zo stavebnice LEGO . Ide o park, ktorý je vhodný pre všetkých a ak milujete LEGO určite si prídete na svoje a ešte si rozšírite obzory z histórie interaktívnou formou.  Park sa nachádza v Krakove .

HistoryLand

Lego

Lego zábavný park

Výstava LegoMohlo by vás zaujímať: Aquapark v Poľsku – Chocholowskie Termy 

 

Energylandia

Energylandia nie je len pre malých neposedných huncútov, ale aj pre dospelých. Na svoje si tam príde celá rodina. Každý rok ju navštívi viac ako 1 milión turistov. Nachádza sa v poľskej obci Zator – na polceste medzi Krakovom a Katovicami. Rozprestiera sa na 26 hektároch a je rozdelená do 4 zón.

5 1
Photo by youtube
3 1
Photo by youtube
4
Photo by youtube
energylandia fotografia
Foto od greger.ravik

V tomto modernom zábavnom parku si každý príde na svoje. Pre deti je tam dostatok malých kolotočov a atrakcii určených práve im. Ak sa však obávate, že pre rodičov tam nič nie je, mýlite sa. Keďže vznikajú stále vyššie, rýchlejšie a niekedy až v rozpore s fyzikálnymi zákonmi fungujúce atrakcie, inak tomu nie je ani v Poľsku. Niektorým sa na ne aj ťažko pozerá, nie to ešte aby ich skúsili. Nuž, práve tie sú určené pre odvážnych dospelákov. Každý milovník adrenalínu si tam príde na svoje. Detské atrakcie vyzerajú aj takto:

77
Photo by youtube
4444
Photo by youtube
999
Photo by youtube

Keď už tam budete, upriamte svoju pozornosť na Mega Coaster Hyperion – novinku roka 2018. Je to najvyššia a najrýchlejšia horská dráha v Európe. Ponúka 77 metrov výšky, 80-metrový spád, 85 stupňový náklon, 140 km/h, beztiažový efekt, kladné a záporné preťaženie. Niečo takéto ešte v Európe nikde inde nie je.

2 25
Photo by youtube

Alebo ak sa chcete vyblázniť na vode, tak skúste celosvetovo najväčší a najrýchlejší Speed Water Coaster. Ďalšou novinkou v Energylandii je zóna Tropical Fun, ktorú nájdete vo Vodnom Parku – je to najväčší otvorený Vodný Park v Poľsku. Za pozornosť stojí najmä atrakcia s názvom Kamikadze. Ide o podlahu, ktorá sa prepadáva pod nohami.

44
Photo by youtube
777
Photo by youtube

Extrémna zóna prináša výnimočnú zábavu pre milovníkov silných zážitkov. Uvidíte tam aj show niekoľkých kaskadéroch či už na motocykloch, autách, bicykloch alebo štvorkolkách. Už je vám zrejme jasné, že zábavný park nie je určený len pre deti, ale pre všetkých- odvážnych aj menej odvážnych, starých i mladých. Energylandia je jedinečná svojho druhu a my máme to šťastie, že sa nachádza len niekoľko kilometrov za našimi hranicami. Tento zábavný park ponúka toho veľa. Okrem iného, sa tam samozrejme aj vybláznite na tobogánoch.

99
Photo by youtube

Aktuálne celodenné vstupné:
Dospelí : 109 PLN (25,51 €)
Deti do 140 cm: 59 PLN (13,81 €)
Deti do 3 rokov: 1 PLN (0,23 €)

FAQ – Časté otázky

Aké poľské zábavné parky sú blízko slovenských hraníc?

Najbližšie pri slovenských hraniciach sú zábavné parky Rabkoland , Energylandia alebo Inwald.

Aká je cena za vstup  ?

Cena za vstup pre dospelú osobu je od 12 EUR.

Dá sa uplatniť zľava na vstup ?

Pravidelne viete nájsť akciové ponuky na zľavových portáloch alebo uplatniť detské či seniorské zľavy.

Existujú aj zábavné vodné parky v Poľsku?

Samozrejme, napríklad Chocholowskie Termy sú obľúbeným poľským aquaparkom.

 

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.