Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1319 – kde sa nachádzajú Schody smrti a prečo sa na štadióne našli rastliny marihuany

2659

Počuli ste už o Schodoch smrti a čím sú zaujímavé? A vedeli ste, že na jednom z amerických štadiónov sa našli vyklíčené rastliny marihuany? Aj tieto bizarnosti Vám prinášame v dnešných zaujímavostiach ku káve.

Umelec Bruno Catalano v Marseille, na počesť získania titulu Európskeho hlavného mesta kultúry v roku 2013, vytvoril 10 bronzových sôch v životnej veľkosti, ktoré boli postavené pozdĺž nábrežia. Tieto surrealistické sochy s názvom „Les Voyageurs“ (Cestovatelia – pozn. red.) zobrazujú ľudí, ktorým chýbajú obrovské časti tiel. Tieto sochy vzbudzujú pocit, že éterická kvalita diela vzdoruje gravitácii, kontrastuje s melancholickými, existenciálnymi témami umenia.

21. marca 1976 The Who odohrali počas túrné jeden z koncertov na štadióne Angels v Anaheime. S odstupom času, len pár dní pred prvým zápasom sezóny si správcovia areálu uvedomili, že časť trávy na ihrisku je extra lepkavá. Správcovia pozemku objavili asi 500 rastlín marihuany, ktoré rastú po celom poli. A hoci nie je známe, ako dlho trvalo, kým to správcovia nahlásila vedeniu štadióna, alebo či si to vôbec niektorí hráči všimli počas tréningu v poli, nakoniec sa o tom vedenie dozvedelo – a po chvíli aj tlač.

Jack Andraka vyzerá rovnako, ako ktorýkoľvek iný 18-ročný chlapec. Ale tento mladý chlapec nie je priemerný stredoškolák. V roku 2012 vyhral Jack Andraka vo veku 15 rokov cenu Intel ISEF Gordon E Moore v hodnote 75 000 amerických dolárov, za vynájdenie revolučného testovacieho prúžku, ktorý dokáže odhaliť skoré štádium rakoviny pankreasu. Bolestná a náhla strata blízkeho rodinného priateľa, ktorý bol pre neho ako strýko, ho podnietila začať skúmať rakovinu pankreasu. Potreboval dať zmysel celému svojmu emocionálnemu zápasu a strate. Rodinný priateľ zistil, že má rakovinu pankreasu, a po šiestich mesiacoch zomrel. To bol dôvod, prečo sa Jack práve do tohto výskumu pustil.

Počet nehôd na cestách v štáte Uttar Pradesh neustále pribúda. Zvyšuje sa aj počet ľudí, ktorí prišli o život pri nehodách. Dopravná polícia Moradabad teda začala jedinečnú iniciatívu. Hovorí sa, že tí, ktorí porušia pravidlá cestnej premávky, budú musieť sedieť na polícii tri hodiny. Spolu s tým im polícia premietne film o cestnej premávke a dopravných nehodách. Potom musia políciu ubezpečiť, že v budúcnosti nebudú porušovať dopravné predpisy. Až potom budú môcť vozidlo viesť. Polícia ich ešte pred odchodom upozorní o opätovnom trojhodinovom premietaní filmu o pravidlách cestnej premávky.

Islandské falologické múzeum v Reykjavíku získalo nového člena. V kolekcii sa pýši sadrový odliatok vzpriameného penisu legendárneho amerického gitaristu Jimiho Hendrixa. Penis gitarového virtuóza bol predstavený po súkromnom slávnostnom odhalení začiatkom júna 2022. Hudobník a skladateľ Jimi Hendrix tragicky zomrel v roku 1970 po predávkovaní drogami vo veku iba 27 rokov. Za svoj krátky život však toho stihol veľa, vydal tri albumy a prispel k nahrávkam niekoľkých ďalších hudobníkov.

Schody smrti sú časťou kamenných schodov postavených Inkami, ktoré vedú na vrchol Huayna Picchu. Tieto schody sa vyznačujú tým, že sú strmé a ťažko sa po nich stúpa. Schody sú navyše na okraji výhľadu na útes. Napriek názvu tam však neprišiel o život žiadny turista. Po výstupe na túto časť sa dostanete na vrchol hory Huayna Picchu. Počas prehliadky hory Huayna Picchu sa turista musí držať steny oboma rukami. Turistov čaká 183 metrov skalných schodov, ktoré boli vytesané pred viac ako 500 rokmi. Pri výstupe týmito schodmi návštevníka čaká vlhká stena a na druhej strane pád v stovkách metrov smerom k rieke Urubamba.

Ak sa chystáte navštíviť južné Nórsko, môžete si vychutnať večeru päť metrov pod úrovňou mora. Under v nórskom Lindesnes je prvá európska a najväčšia podvodná reštaurácia na svete. Priťahujú turistov z celého sveta. Podmorská reštaurácia Under definitívne zaradí južné Nórsko na jedálenskú mapu, a to nielen v Nórsku, ale aj na celom svete. A o miesto v reštaurácii môže byť tvrdá konkurencia. Podvodná reštaurácia bola totiž ocenená jednou hviezdou vo vydaní prestížneho sprievodcu Michelin na rok 2020 aj 2021.

Zdroj: 1234567 

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre