Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1324 – kde je najväčšia botanická záhrada a prečo uhryznutie pavúkom spôsobuje mužom erekciu

2041

Uhryznutie brazílskym pavúkom spôsobuje mužom niekoľkohodinovú erekciu. Nielen to sa dozviete v dnešných zaujímavostiach ku káve, ukážeme vám aj najväčšiu botanickú záhradu na svete.

Zázračná záhrada Dubai Miracle Garden je určite vhodne pomenovaná vzhľadom na to, že – ako skoro všetko v tejto blízkovýchodnej destinácii – bola postavená na púštnej pôde. Atrakcia s rozlohou 72 000 metrov štvorcových, ktorá je považovaná za najväčšiu prírodnú kvetinovú záhradu na svete, má vystavených viac ako 60 miliónov kvetov. Nachádza sa v oblasti Dubailand neďaleko Arabian Ranches, otvorili ju na Valentína v roku 2013 a teraz priláka až 1,5 milióna návštevníkov ročne. Kvetinové štruktúry sa menia každú sezónu, aby sa zabezpečilo, že stáli návštevníci získajú nový zážitok zakaždým, keď sem pricestujú.

Výskumníci z Tokia vyvinuli novú metódu na zníženie potravinového odpadu recykláciou odpadu z ovocia a zeleniny na robustné stavebné materiály. Vedci využili koncepciu lisovania za tepla, ktorá sa zvyčajne používa na výrobu stavebných materiálov z dreveného prášku, okrem toho, že ako zložku použili vákuovo sušené, rozdrvené zvyšky potravín, ako sú morské riasy, kapustné listy a šupky pomaranča, cibule, tekvice a banánu. prášky. Technika spracovania zahŕňala zmiešanie potravinového prášku s vodou a korením a následné vtlačenie zmesi do formy pri vysokej teplote. Výskumníci testovali pevnosť v ohybe výsledných materiálov a sledovali ich chuť, vôňu a vzhľad. Nové robustné materiály si zachovali svoj jedlý charakter a pridanie soli alebo cukru zlepšilo ich chuť bez zníženia ich pevnosti. Okrem toho trvanlivé produkty odolávali hnilobe, hubám a hmyzu a nezaznamenali žiadne výrazné zmeny vzhľadu alebo chuti po vystavení vzduchu počas štyroch mesiacov.

Hrochy môžu spať pod vodou bez toho, aby sa museli zobudiť alebo otvoriť oči, keď sa potrebujú nadýchnuť. Majú reflex, ktorý im umožňuje spať pod vodou, vzniesť sa nad hladinu aby sa nadýchli a potom klesnúť späť bez prebudenia. Hrochy sú hlavne nočné zvieratá, pretože väčšinu večera trávia na súši, kde hľadajú potravu. To znamená, že väčšina ich spánku prebieha počas dňa.

Barbara Forrest a Mary Ashford žili v rôznych storočiach, no zomreli mrazivo podobným spôsobom. Pri pohľade na dôkazy o dvoch Erdingtonských vraždách by detektív ľahko dospel k záveru, že hľadal len jedného vraha. Obe obete boli mladé ženy, len 20-ročné. Obe ženy strávili poslednú noc tancom. Obe ženy boli zabité v rovnaký deň v roku, 27. mája. Obe telá našli na rovnakom mieste. A čo je najdôležitejšie, hlavným podozrivým v oboch prípadoch bol muž s priezviskom Thornton. Jediný rozdiel bol, že k týmto dvom vraždám došlo s rozdielom 157 rokov. K tejto strašidelnej zhode sa pridalo, že obaja Thorntonovci boli oslobodení, a tak obe vraždy zostávajú stále nevyriešené.

Výskumníci z Texaskej univerzity v Austine oznámili, že pomocou umelej inteligencie úspešne skonštruovali typ enzýmu nazývaného hydroláza, ktorý dokáže rozložiť PET plast na jeho zložky. Tieto materiály sa potom dajú prerobiť na nové produkty. Vedci demonštrovali celý proces recyklácie pomocou enzýmu úplného rozloženia plastových vzoriek na materiály, ktoré potom použili na vytvorenie úplne nových kúskov PET. Je pozoruhodné, že tento proces fungoval rovnako dobre s PET zmiešanými farbami ako aj s čírymi produktmi.

Hoci chuť je subjektívna, väčšina ľudí môže objektívne súhlasiť s tým, že kov, sklo a guma nie sú vhodné na stolovanie. Ale Michel Lotito nebol väčšina ľudí. Vo veku 9 rokov Lotito údajne začal jesť sklo a kov – tento zvyk pokračoval počas celého jeho života. Guinnessova kniha rekordov, ktorá označila Francúza za osobu s najnepríjemnejšou stravou v záznamoch, napísala, že Lotito si uvedomil svoju schopnosť, keď sa pohár, z ktorého pil, rozbil a začal žuvať úlomky. Za celý svoj život zjedol množstvo bicyklov, televízorov, lyží a dokonca aj lietadlo.

Brazílsky pavúk prináša viac než len bolestivé uhryznutie, ktoré posiela väčšinu obetí do nemocnice. Jeho jed stimuluje hodinovú erekciu. Teraz vedci prišli na chemikáliu, ktorá sa zdá byť zodpovedná za citlivosť penisu. V Brazílii môžu pracovníci pohotovosti okamžite spozorovať obete uhryznutia brazílskym putujúcim pavúkom (Phoneutria nigriventer). Pacienti pociťujú nielen celkovú bolesť a zvýšenie krvného tlaku, ale majú aj nepríjemnú erekciu. Nedávna reprezentatívna štúdia výskumníkov z Johns Hopkins University zistila, že približne 18 miliónov mužov v Spojených štátoch trpí erektilnou dysfunkciou. Výskum ukázal, že približne jeden z troch mužov s miernou až stredne ťažkou formou erektilnej dysfunkcie nereaguje na Viagru, pričom niektorí z týchto mužov majú úspech s Levitrou alebo Cialisom. A muži s ťažkou erektilnou dysfunkciou majú s liekmi menší úspech.

Zdroj: 1234567 

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre