Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1325 – morský Čert príde pri párení o všetky orgány okrem semeníkov a žena, ktorej výhra miliónov zničila život

1367

Počuli ste už o tom, že samček morského Čerta príde pri párení o všetky orgány okrem semeníkov, alebo fakt, že výhra miliónov niekomu zničila život? Aj takéto bizarnosti sa dozviete v dnešných zaujímavostiach ku káve.

Samec morského Čerta stráca svoje vlastné orgány a stáva sa sexuálnym parazitom, ktorý na požiadanie poskytuje samici spermie. Samica čerta môže priživiť viac ako jedného samca. Keď mladý, voľne plávajúci Čert stretne samicu, zahryzne sa do nej svojimi ostrými zubami. V priebehu času sa samec fyzicky spojí so samicou, napojí sa na jej kožu a krvný obeh a stratí oči a všetky vnútorné orgány okrem semenníkov. Samica nosí na tele aj šesť alebo viac samcov.

Eiffelova veža sa počas leta, kedy teploty dosahujú až 40 °C, zvyšuje až o 15,24 cm. Extrémne teplo spôsobuje roztiahnutie kovu na základni, čím sa zväčší výška aj šírka 300 metrov vysokej veže. Spôsobuje to tiež odklon vrchnej časti veže od slnka až o 18 centimetrov.

Tonda Dickerson čelila desaťročiam súdnym sporom, streľbe a pokusu o únos svojho bývalého manžela. Potom v práci dostala namiesto sprepitného žreb do lotérie. Neskôr zistila, že vyhrala viac ako 7 miliónov dolárov. Ale Tondini kolegovia mali inú predstavu o jej výhre. Obvinili ju, že porušila sľub, ktorý dal iným čašníčkam, že sa podelia o akúkoľvek sumu zo sprepitného. Bohužiaľ, americké zákony sú občas bizarné, súdu trvalo len 45 minút, kým rozhodol v jej neprospech.

Matka Jackieho Chana bola pašerákom drog a jeho otec bol špión. V skutočnosti sa jeho rodičia stretli, keď jeho otec zatkol jeho matku za pašovanie ópia. Keď bol Jackie na návšteve u svojho otca Charlesa Chana v Austrálii, akčná hviezda sa dozvedela, že má dvoch bratov žijúcich v Číne. Jeho otec mu prezradil, že bol kedysi nacionalistickým špiónom a šéfom gangov, zatiaľ čo jeho matka Lee-Lee Chan bola obchodníkom s ópiom a legendárnou gamblerkou v Šanghaji.

Mŕtvym telám môže naskakovať husia koža, tie drobné hrbolčeky, ktoré cítite hlavne na rukách, nohách a krku, keď vám prechladne alebo máte strašidelný pocit. Je to fascinujúce, pretože mŕtvoly necítia ani chlad, ani iný spúšťač, ktorý im privodí husiu kožu.

Zdroj: 1234567 

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre