Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1337 – návrhár vymyslel oblečenie v spreji a Stephen King spáva s rozsvieteným svetlom

5724

Počuli ste už o španielskom módnom návrhárovi, ktorý vynašiel oblečenie v spreji? Vedeli ste, že autor hororových noviel Stephen King spáva s rozsvieteným svetlom? Aj o týchto zaujímavých faktoch sa dočítate v dnešných zaujímavostiach ku káve.

1 53

Byť zametačom podlahy NBA nemusí byť také očarujúce ako hrať basketbal, ale je to poctivá práca s poctivým platom. V každom prípade je to jediný spôsob, ako môžete počas zápasu NBA stúpiť na podlahu, pokiaľ nie ste hráč, tréner alebo rozhodca. O zametačoch podlahy vie každý fanúšik či hráč, no ich plat má ďaleko od bežných platových tried. Priemerný plat čističa podláh NBA v USA v roku 2022 je 80 000 dolárov ročne. Najvyššia suma vyplatená čističom podláh NBA býva 100 000 dolárov a ich najnižšia mzda je 39 000 dolárov ročne.

2 55

New York, ktorý je stelesnením betónovej džungle, neprestáva udivovať a svojim návštevníkom aj obyvateľom ponúka každý deň niečo nové a zaujímavé. Aj napriek obrovskej zastavanej časti má New York City čo ponúknuť. Je to výber reštaurácií, aký nemá obdoby. Hovorí sa, že v New Yorku je dosť reštaurácií na to, aby sa jedna osoba najedla každý deň po dobu 54 rokov a nikdy nenavštívila to isté miesto dvakrát. Keď príde čas na jedlo, s výberom druhu reštaurácie sa hostia vôbec nemusia trápiť, nájdu tu všetko na každom rohu.

3 15

Tradičný poludňajší spánok v Číne má žiakov pripraviť na popoludňajšie vyučovanie. Zatiaľ čo niektorí nosia do školy prikrývky, vankúše alebo nafukovacie vankúše, väčšina sa jednoducho schúli na lavice v topánkach a dennom oblečení. Nemajú čas ísť domov a škola nemá miesto na postele, takže používajú svoje lavice,“ povedal hovorca školy. „Sú úplne pohodlné – a nie je šanca, že by meškali na hodinu.“

4 15

Španielsky módny návrhár Manel Torres vynašiel prvý sprej na oblečenie na svete, ktorý je možné po aplikácii na telo odstrániť, umyť a znova ho môžete nosiť. Sprej sa skladá zo špeciálnych vlákien zmiešaných s polymérmi, takže produkt získa elasticitu a odolnosť. Táto technológia bola vyvinutá pre použitie v domácnostiach, priemysle, osobnej starostlivosti a zdravotníctve, dekoratívnych a módnych aplikáciách s použitím aerosólových plechoviek alebo striekacích pištolí a čoskoro sa stane dostupným. Striekané oblečenia umožní dizajnérom vytvárať nové a jedinečné odevy a stelesňuje spoluprácu módy a vedy.

5 14

Tmavé kruhy sú jedným z najobávanejších vedľajších účinkov prepracovanosti a nedostatku spánku. Tmavé kruhy sú bežné u starších ľudí, ale existujú aj takí, ktorí majú pre tento stav genetickú predispozíciu. Častými príčinami tmavých kruhov sú alergie, nadmerná únava, napätie v očiach, pobyt na slnku a dehydratácia. Kyselina mliečna v mlieku môže byť prospešná pri redukcii jemných liniek a vrások a dokonca aj tmavých kruhov. Naneste si pod oči vatu namočenú v mlieku. Robte to 15 minút. Pre efektívne výsledky opakujte dvakrát alebo trikrát týždenne.

6 15

Autor populárnych hororových noviel Stephen King spáva so zapnutými svetlami, aby udržal príšery na uzde. Má totiž strach, že ho jeho príšery dobehnú v snoch a chce sa tak vyhnúť nočným morám. S touto raritou sa zveril v roku 1982 v televíznom rozhovore Henrymu Nevisonovi pre UMO (University of Maine Orono), ktorý bol preňho prvým súkromným a osobným rozhovorom.

7 14

California Wildlife Centrum nedávno zachránilo vtáčika, ktorému sa triasli nohy. Chudák ani nedokázal otvoriť pazúre na nohách. To spôsobilo, že vták musel stáť na špičkách prstov, ktoré boli skrútené a spôsobilo mu to ďalšie zranenia. Veterinárny personál CWC vytvoril dlahy vyzerajúce ako snežnice, aby mu napravili prsty na nohách, aby sa otvorili a umožnili zahojenie ostatných zranení. Liečba bola úspešná a vták je už bez dláh a na ceste k úplnému zotaveniu.

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.