Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1383 – väčšina vín je zozbieraná strojmi, ktoré kosia všetko, čo im príde do cesty vrátane konárov či hlodavcov a Vikingovia nikdy nenosili prilby s rohami

11908

V dnešných zaujímavostiach ku káve si prečítate o tom, ako víno zbierajú stroje, ktoré kosia všetko čo im príde do cesty vrátane konárov či hlodavcov a dozviete sa, že Vikingovia nikdy nenosili prilby s rohami.

1 3

V Andách sa morča často podáva ako obľúbené jedlo. Len v Peru ich obyvatelia zjedia v priebehu roka až 22 miliónov kusov. Jedia ich aj vysokohorskí obyvatelia Bolívie, Kolumbie a Ekvádoru. Väčšina ľudí, ktorí chovajú morčatá, to robí pre vlastnú spotrebu v domácnosti alebo ich vymieňajú za iné jedlo, napríklad ryžu.

2 3

Celkom bizarné a strašné taktiky mala CIA aby špehovala Sovietov počas studenej vojny, ale táto je strop. Počas šesťdesiatych rokov 20. storočia dostal niekto v Langley skvelý nápad implantovať mačkám nahrávacie zariadenia a antény s úmyslom vycvičiť ich, aby prekĺzli na sovietske veľvyslanectvo a tajne nahrali rozhovory. Dali tomuto zvláštnemu nápadu nie príliš tajný názov Operation Acoustic Kitty.

3 1

Zabudnite na takmer všetky vikingské kostýmy, ktoré ste kedy videli. Áno, bojovní Škandinávci pravdepodobne nosili pokrývku hlavy, keď pochodovali do boja, ale nebola ozdobená rohmi. Na zobrazeniach z obdobia Vikingov – medzi ôsmym a 11. storočím – sa bojovníci objavujú buď s prostovlasými hlavami, alebo oblečení v jednoduchých prilbách pravdepodobne vyrobených zo železa alebo kože. A napriek dlhoročnému pátraniu archeológovia ešte stále neodhalili prilbu z obdobia Vikingov zdobenú rohmi. Artefakt z 10. storočia, ktorý bol objavený v roku 1943 na farme Gjermundbu v Nórsku, má zaoblenú železnú čiapku, chránič okolo očí a nosa a žiadne rohy.

4 1

Menej ako 5 percent zo 4 000 druhov cicavcov je monogamných. Ale približne 90 percent vtákov je monogamných. Vtáky sú monogamné, pretože ich mláďatá sú malé, bezmocné a nezrelé a vyžadujú si veľa rodičovskej starostlivosti.

5 1

Pôvodne chovaný ako lovecký pes na zvládnutie veľkej zveri, ako je jeleň a medveď, Weimarský stavač bol v ich rodnom Nemecku veľmi vyhľadávaným plemenom psov. Dnes sa tieto elegantné, ale náročné psy dajú nájsť nielen v poľovných revíroch. Môžu sa stať dobrými rodinnými priateľmi, ak budú mať dostatok priestoru a pohybu.

6 1

Väčšina vín sa vyrába z hrozna zozbieraného strojmi, ktoré kosia všetko, čo im stojí v ceste, vrátane drevených konárov, hmyzu, hlodavcov a dokonca aj väčších cicavcov, ktoré sa môžu dostať do konečného produktu. Toto je vinohradníkom známe ako MOG alebo „materiál iný ako hrozno“.

7 1

V budhizme sa tí, ktorí chcú byť plne vysvätenými mníchmi, musia najprv stať novicmi. Počas tohto obdobia noví mnísi prijmú niekoľko častí mníšskeho kódexu a dôkladne sa pripravia na svoju úplnú vysviacku. Mnísi lezú na pagodu Hsinbyume na západnom brehu rieky Irrawaddy v meste Mingun. Samotná pagoda je modelovaná podľa fyzických opisov budhistickej mytologickej hory Mount Meru, čo vysvetľuje jej bielu farbu.

Zdroj: 1234567 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.