Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1741 – McDonald´s ponúkal brokolicu s príchuťou žuvačky a vedia stromy naozaj komunikovať?

6978

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete prečo majú Disney postavičky biele rukavice a že nie každý pomaranč je oranžový.

 

V minulosti boli sladkosti na Halloween brané ako potencionálna vražedná zbraň. Jablká mohli obsahovať ukryté žiletky, gumené cukríky mohli byť napustené jedom na potkany alebo mravce. Rodičia sa bali púšťať svoje deti koledovať počas Halloweenu, nemocnice dokonca ponúkali, že deťom zrentgenujú halloweenske sladkosti. Nikdy ale nebol dokázaný žiadny prípad úmrtia skonzumovaním sladkosti počas tohto sviatku.

 

Vedci spochybňujú slávny výskum Suzanne Simardovej z 90tych rokov. Výskum tvrdí že podzemné huby uľahčujú komunikáciu medzi stromami, dokonca im poskytujú ochranu. Výskumníci, po preskúmaní dôkazov z existujúcich štúdií o týchto hubách, tvrdia, že vedeckých dôkazov je málo a nebol vykonaný dostatočný výskum štruktúry podzemných húb a ich funcie v lesoch.

 

Pred niekoľkými rokmi, spoločnosť McDonald´s vyrábala brokolicu s príchuťou žuvačky. Ich cieľom bolo, aby sa deti stravovali zdravšie. Avšak pokus bol neúspešný. Ďeťom nepomohla ani iná príchuť na tejto nelákavo vyzerajúcej zelenine. Väčšina bola z tej príchute zmätená.

 

Nie každý pomaranč je oranžový. Dužina pomaranča je zvyčajne oranžová, ale farba šupky závisí od miesta, kde rastie. V častiach sveta s teplejšou klímou, najmä v okolí rovníka, sú zrelé pomaranče zelené, nikdy nie oranžové. Keď pomaranč dozrieva, je plný chlorofylu. Ak je počas dozrievania vystavený nízkym teplotám, chlorofyl odumrie a oranžová farba vystúpi na povrch. Takže čo bolo skôr, farba alebo ovocie? Ovocie. Oranžová farba bola považovaná za žlto-červenú. Až keď prišli pomaranče do Európy, boli inšpiráciou na pomenovanie oranžovej farby.

 

Spoločnosť Samsung kedysi vytvorila robota v tvare zadku, aby sedel na telefónoch a testoval ich odolnosť. Robot oblečený v modrých džínsoch opakovane sedel na telefónoch, aby otestoval, ako dobre každý z nich vydrží tlak 100 kilogramov. Spoločnosť Samsung v tom čase používala aj hovoriace figuríny na testovanie kvality hovorov a komory na simuláciu extrémneho počasia.

 

Niektoré druhy chobotníc kladú naraz 56 000 vajíčok. Obrovské tichomorské chobotnice nakladú na konci tehotenstva v priemere 56 000 vajíčok v priebehu jedného mesiaca, uvádza NPR. Spočiatku sa tieto nové mláďatá vznášajú v okolitej vode nepripojené k sebe navzájom ani k matke. Potom však matka zhromaždí každé vajíčko – ktoré je veľké asi ako zrnko ryže – a spletie ich do vrkoča, čo jej umožní sledovať všetky naraz.

 

Mickey, Minnie, Káčer Donald, Pinocchio a ďalšie Disneyho postavičky majú jeden spoločný doplnok – rukavice. Stručná odpoveď na otázku, prečo toľko postáv nosí rukavice, je, že animácia je zložitý proces. Animátori si chceli uľahčiť a urýchliť prácu pomocou niekoľkých techník. Jednou z týchto stratégií bolo používanie oblých hrán namiesto uhlov. Znamenalo to teda aj zjednodušenie prvkov, ako sú ruky, aby sa proces animácie urýchlil. Walt Disney bol vlastne prvý, kto dal svojim postavičkám rukavice vo filme The Opry House s Mickey Mousom v hlavnej úlohe. Okrem jednoduchej animácie Walt Disney povedal, že rukavice existujú aj z iného dôvodu: aby sa myš stala ľudskou.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa !

 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre