Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1747 – kde mala pôvodne stáť Eiffelova veža a čo mali oblečené herci z Hry o tróny

5043

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete ako sa prasiatka pozerajú na oblohu a ako zistiť či je vajce pokazené.

 

humming

Nemôžete si hm-kať, keď si držíte nos. Prečo je to tak? Je to preto, že keď si hmkáte, vlastne vydychujete, takže ak máte zavreté ústa aj nos, vzduch nemôže uniknúť. Takže hoci si môžete hmkať veľmi krátku sekundu alebo dve, budete nútení otvoriť ústa a nadýchnuť sa.

 

pigs

Je fyzicky nemožné, aby sa ošípané pozerali priamo na oblohu. Anatómia ich krčných svalov a chrbtice obmedzuje pohyb ich hlavy a bráni im pozerať sa úplne hore. Dokonca aj na to, aby sa ošípaná pozrela na vrchol stromu, musí urobiť jeden alebo viac krokov dozadu a zároveň zdvihnúť hlavu, aby videla priamo nad seba.

 

kitkat

Od roku 2000 bolo v Japonsku vyrobených viac ako 300 limitovaných sezónnych príchutí čokoládových tyčiniek Kit Kat, z ktorých mnohé sú exkluzívne pre túto krajinu a inde sa nevyrábajú.

 

eiffel tower

Gustave Eiffel pôvodne predložil svoj návrh Barcelone, ale mesto ho z estetických dôvodov odmietlo. Architekt mal väčší úspech, keď projekt predložil Parížu, hoci jeho plán nebol v tom čase ani zďaleka populárny.

 

hra o trony

V seriáli Hra o tróny, členovia Nočnej hliadky zjavne chodia nakupovať do veľkých obchodov s nábytkom. Kostýmová výtvarníčka pre seriál Hra o tróny prezradila, že členovia Nočnej hliadky majú v skutočnosti na sebe koberce z IKEA.

 

blue whale

Modré veľryby, ktoré sú najväčšími známymi živočíchmi žijúcimi na Zemi, majú jazyky, ktoré môžu vážiť ako slon, približne 2700 kilogramov. Samotná modrá veľryba môže vážiť až 180 000 kilogramov. Patrí tiež medzi najdlhšie žijúce živočíchy na Zemi, priemerná dĺžka života modrej veľryby sa odhaduje na približne 80 až 90 rokov.

 

egg

Vajíčka sú jednou z univerzálnych potravín, ktoré je skvelé mať v chladničke na prípravu jedál na poslednú chvíľu, ale súčasťou ich základnej výbavy v chladničke je aj to, že niekedy môžeme zabudnúť na kartón, ktorý sme kúpili pred niekoľkými týždňami. Nikto nemá rád pokazené vajcia, takže ako zistíte, či sa ešte dajú jesť? Stačí, ak naplníte misku studenou vodou a vložíte do nej vajce. Ak klesne na dno, je dobré. Ak sa potopí, ale stojí na svojom mieste, je dobré, ale nebude dobré dlhšie a malo by sa čoskoro použiť. Ak pláva, vyhoďte ho.

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.