Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1752 – ako spia kone a čo je to lachanofóbia

5141

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, že Rusi jedia zmrzlinu v zime a ako vás uhorka dokáže zbaviť zápachu z úst.

Pig Beach (Prasacia pláž) na Big Major Cay (tiež známa ako Major Cay) je pláž na neobývanom ostrove (alebo zátoke), ktorý sa nachádza v Exume na Bahamách. Neoficiálny názov ostrova pochádza zo skutočnosti, že ho obýva kolónia divokých prasiat, ktoré na ostrove žijú. V modernej dobe sa stal turistickou atrakciou.

Štúdium telesných mier sa nazýva antropometria. V NASA pracuje celý tím ľudí, ktorí sa zaoberajú antropometriou. Títo vedci pracujú a spolupracujú so širokou škálou konštrukčnými tímami, pretože ľudské miery určujú konštrukciu vesmírnych lodí, pokiaľ ide o veľkosť sedadiel, poklopov otvorov, konštrukcie skafandrov a mnohých ďalších vecí. NASA zistila, že výška astronautov sa počas prvých 3 až 4 dní beztiaže vo vesmíre zvýši približne o 3 %. Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú každého jednotlivca, takže každý astronaut zažije väčší alebo menší nárast ako ostatní. Hneď ako sa astronauti vrátia späť na Zem, gravitácia na nich opäť pôsobí a astronauti sa zvyčajne v krátkom čase vrátia do svojej výšky pred letom.

Lachanofóbia je neopodstatnený alebo iracionálny strach zo zeleniny. Slovo pochádza z gréckeho Lachno, čo znamená zelenina, a Phobos, čo znamená strach alebo odpor. Mnohí ľudia nemajú radi zeleninu a vyhýbajú sa jej konzumácii, avšak v prípade lachanofóbov sa táto nechuť alebo nenávisť mení až na záchvat paniky pri pohľade alebo myšlienke na zeleninu. Lachanofóbovia sa snažia vyhýbať zeleninovým uličkám v obchodoch s potravinami a dokonca sa za každú cenu zdržiavajú toho, aby zeleninu brali do ruky alebo sa jej dotýkali.

Divoké kone sa zvyčajne zhromažďujú v skupinách po 3 až 20 zvieratách. Žrebec (dospelý samec koňa) vedie skupinu, ktorú tvoria kobyly (samice) a mladé žriebätká. Nechodia spávať súčasne, pretože aspoň jeden z nich slúži ako strážca, aby upozornil svojich spoločníkov na potenciálne nebezpečenstvo.

Santa Claus, mesto v juhozápadnej Indiane, USA. Leží 61 km od Evansville. Mesto bolo založené v roku 1846 a bolo nazvané Santa Claus po tom, čo sa zistilo, že preferovaný názov Santa Fe patrí inej obci v Indiane. Pošta v tomto meste každoročne opätovne odosiela státisíce vianočných zásielok s pečiatkou Santa Claus. Nachádza sa tu zábavný park so zábavnými atrakciami a výstavami hračiek z mnohých krajín.

Rusi jedia v zime zmrzlinu, aby sa zahriali. Podľa ruskej ľudovej povesti vás konzumácia niečoho studeného zahreje. Rusi tiež veria, že je nevlastenecké sťažovať sa na zimu, pretože práve extrémny chlad ich zachránil počas dvoch veľkých invázií.

Uhorka vás dokáže zbaviť zápachu z úst. Podržte plátok uhorky jazykom na 30 sekúnd na podnebí v ústach.. Fotochemické látky ničia baktérie, ktoré spôsobujú zápach z úst.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa !

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2, Zdroj 3, Zdroj 4, Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre