Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1783 – ako vonia vesmír a dvojité tehotenstvo

1386

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, kto bol najvyhľadávanejšou osobou internetu a ako vonia vesmír.

ladove medvede 1

Väčšinu Arktídy tvorí morský ľad, ktorý je spojený s okolitými pevninami. Medvede hnedé, z lesov severnej pologule, pravdepodobne dávno prešli do Arktídy. Čiastočne aj preto, že na Antarktíde niesú medvede, sa môžete dostať priamo k tučniakom. Všetci ich prirodzení predátori pochádzajú z mora.

 

donald trump

Ľudia na celom svete sa v roku 2016 zaujímali o Donalda Trumpa viac ako o kohokoľvek iného. Podľa údajov, ktoré spoločnosť Google poskytla magazínu TIME, si prezident vyslúžil prvenstvo najvyhľadávanejšej osoby v roku 2016 v 88 krajinách, čo je oveľa viac miest ako ktokoľvek iný na svete.

Trump priťahoval najväčšiu pozornosť všade od Indie cez Mexiko až po Belgicko. Do zoznamu sa dostali aj ďalší politici vrátane Julia Guzmána, ktorý kandidoval na prezidenta v Peru, ale bol diskvalifikovaný, a Lulu da Silvu, bývalého prezidenta Brazílie, ktorý bol obvinený z údajnej korupcie a prania špinavých peňazí. Populárni boli aj športovci, pričom podľa vyhľadávača najväčší záujem vzbudili olympijskí víťazi Mariana Pajónová a Joseph Schooling v Kolumbii.. A potom tu boli celebrity: Leonardo DiCaprio v Maroku, Gigi Hadid v Čiernej Hore a Angelina Jolie v Tunisku.

 

kanada

Podľa štúdie sa v Kanade nachádza najväčší počet jazier na svete. Z 1,42 milióna jazier na svete s rozlohou nad 0,1 km² sa v Kanade nachádza neuveriteľných 62 % z nich. Tieto jazerá zohrávajú veľmi významnú úlohu pri formovaní vodného cyklu krajiny. O väčšine týchto jazier sa však vie len veľmi málo. Podľa výskumníkov štúdie by mohli byť jazerá na severe Kanady vážne postihnuté rýchlo sa topiacimi ľadovcami v dôsledku globálneho otepľovania. Staré jazerá by mohli vyschnúť a mohli by sa vytvoriť nové. Preto je potrebné tieto jazerá podrobne preskúmať.

 

vesmir

Astronauti počas výstupov do vesmíru neustále hovoria o mimoriadne zvláštnom zápachu. Nemôžu ho cítiť, keď sa v ňom skutočne pohybujú, pretože vnútro ich skafandrov je cítiť len plastom. Ale keď sa vrátia na vesmírnu stanicu a zložia si prilby, zacítia silný, charakteristický závan. Zápach sa drží na ich skafandri, prilbe, rukaviciach a náradí.

Prilepené čiastočky majú štipľavú vôňu prepečeného steaku, horúceho kovu a zváračských výparov. Steven Pearce, chemik, ktorého si NASA najala, aby na účely výcviku astronautov obnovil vesmírny zápach na Zemi, povedal, že kovový aspekt vône môže pochádzať z vysokoenergetických vibrácií iónov.

 

tehotenstvo

Aby ste mohli mať dvojité tehotenstvo, museli by ste mať buď ovuláciu počas tehotenstva, alebo dve maternice. Oba tieto scenáre sú opäť veľmi nepravdepodobné. Ovulácia počas tehotenstva sa vyskytuje tak zriedkavo, že lekári neboli schopní preskúmať, prečo k nej môže dôjsť.

Hoci abnormality maternice nie sú až také zriedkavé, lekári zvyčajne vidia ľudí s rozdelenou alebo čiastočne vytvorenou maternicou, nie s dvoma samostatnými maternicami. Tento stav, nazývaný didelfická maternica, je zriedkavý. Hoci môže spôsobiť dvojité tehotenstvo, je pravdepodobnejšie, že vyústi do potratu ako do dvoch tehotenstiev v rovnakom čase.

 

lietadlo 1

Lietadlo bolo odklonené zo svojej trasy a nútené pristáť po tom, čo jedna z cestujúcich začala zapaľovať zápalky, aby zakryla svoju plynatosť. Došlo k tomu počas vnútroštátneho letu medzi Washingtonom a Dallasom. Lietadlo bolo nútené pristáť v Nashville, keď cestujúci oznámili palubnému personálu, že cítia zápach horiacich zápaliek.

Po núdzovom pristátí boli cestujúci evakuovaní z lietadla kvôli bezpečnostnej kontrole, batožinový priestor bol vyčistený a do lietadla boli vyslané psy na vyhľadávanie bômb. Nakoniec našli pod sedadlom jedného z cestujúcich množstvo vyhorených zápaliek.

Pri výsluchu FBI sa žena priznala, že zápalky – čo je v lietadle zakázané – zapaľovala v snahe zakryť „telesný pach“. V správach sa uvádza, že žena má akýsi zdravotný problém. Lietadlo nakoniec opäť odštartovalo bez tejto ženy, ktorá podľa hovorkyne leteckej spoločnosti mala na dlhý čas zakázaný vstup na ich lety.

 

novorodenec

Výskumník tvrdí, že rodičia novorodencov stratia v prvom roku života svojho dieťaťa približne 44 dní spánku. V skutočnosti noví rodičia často spia približne 5,1 hodiny za noc. Toto číslo však môže byť pri prvom narodení dieťaťa ešte nižšie.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa !

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.