Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1802 – Vianoce s KFC a sterilizácia/kastrácia psa

1219

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako ľudia v Japonsku oslavujú Vianoce a čo s tým má spoločné KFC. Ďalej zistíte, kde je zakázané kastrovať alebo sterilizovať psov a aké sú výnimky, a na konci vám priblížime, ako pôsobí sexuálne potešenie na problémy s migrénou alebo s bolesťami hlavy. 

 

vrba trpaslicia

Niektorí odborníci na dreviny tvrdia, že najmenší strom na svete je drobná rastlina, ktorá rastie v najchladnejších oblastiach severnej pologule. Iní však tiež tvrdia, že Salix Herbacea alebo trpasličia vŕba nie je strom, ale skôr drevnatý ker, ktorý nespĺňa definíciu stromu akceptovanú botanikmi a lesníkmi.

Definícia stromu, ktorú uznáva väčšina odborníkov na dreviny, znie: „drevina s jedným vzpriameným viacročným kmeňom, ktorý v dospelosti dosahuje v prsnej výške priemer aspoň 7 cm.“ To určite nezodpovedá vŕbe trpasličej, hoci táto rastlina patrí do čeľade vŕbovitých.

Vŕba trpasličia alebo Salix Herbacea je jednou z najmenších drevín na svete. Zvyčajne dorastá len do výšky 1-6 cm a má okrúhle, lesklé zelené listy dlhé 1-2 cm a široké.

 

kfc vianoce

Každé Vianoce si približne 3,6 milióna japonských rodín pochutnáva na vyprážanom kurčati z amerického reťazca rýchleho občerstvenia, čo sa stalo celonárodnou tradíciou.

December je pre KFC v Japonsku rušným mesiacom, denný predaj v niektorých reštauráciách počas vianočného obdobia môže byť desaťnásobne vyšší ako zvyčajne. Na získanie špeciálnej vianočnej večere KFC je často potrebné objednať si ju niekoľko týždňov vopred a tí, ktorí tak neurobili, budú čakať v rade, niekedy aj niekoľko hodín.

 

vatikan 1

Predstavitelia slávnych Vatikánskych múzeí v Ríme môžu obmedziť počet denných návštevníkov po sťažnostiach sprievodcov na preplnenosť, mdloby a dupotanie. Múzeá, ktoré sa pýšia neoceniteľnými dielami Raffaela, Michelangela a Picassa, prilákajú ročne neuveriteľných 6 miliónov ľudí, ale počet návštevníkov neobmedzujú.

 

orgazmus

U niektorých ľudí, ktorí trpia intenzívnymi bolesťami hlavy, môže sex zmierniť migrénu.

Zistenie uverejnené v marcovom čísle časopisu Cephalalgia ukázalo, že orgazmus zmierňuje bolesť migrény alebo silných, jednostranne sa opakujúcich bolestí hlavy, až u tretiny pacientov. Niektorí pacienti dokonca uviedli, že sex využívajú ako terapiu bolesti hlavy.

Vedci si nie sú istí, prečo sa tak deje, ale predpokladajú, že príval endorfínov, prirodzených liekov proti bolesti v mozgu, počas sexu môže otupiť bolesť pri migréne.

 

bill gates 1

Gates údajne raz povedal svojim učiteľom na univerzite, že sa chce stať milionárom do 30 rokov. Miliardárom sa však stal vo veku 31 rokov.

V roku 1992 časopis Forbes vyhlásil Gatesa za najbohatšieho človeka v Amerike s hodnotou 6,3 miliárd. V roku 1995 sa Gates stal najbohatším človekom na svete.

 

puppies

Šteňatá a mačiatka sa rodia úplne bezmocné, so zatvorenými očami a uzavretými ušnými kanálikmi, pretože po narodení potrebujú viac času, aby sa tieto dva zmysly mohli plne vyvinúť. Uši šteňaťa alebo mačiatka sa otvoria približne v rovnakom čase ako oči, ale trvá ešte asi týždeň, kým sa ich sluch zdokonalí.

 

dogs 1

V 70. rokoch 20. storočia sa aj vo veterinárnej kultúre začala používať chirurgická sterilizácia na kontrolu populácie. To je v rozpore s postojmi inde vo svete, najmä v mnohých častiach Európy, kde sú nekastrované psy bežné. V Nórsku je sterilizácia alebo kastrácia psa bez oprávneného lekárskeho dôvodu nezákonná.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.