Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1815 – jedenie ľudského mäsa, chlpaté pančuchy a útek z väzenia

1436

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, kto ponúkol jedenie ľudského mäsa ako taktiku v boji proti globálnej zmene klímy a ako by to malo pomôcť. Ďalej zistíte, čo spôsobilo výbuch v oceáne neďaleko Yucatanu, ako dlho trvalo hasenie tohto požiaru a ako sa vyjadrila spoločnosť, ktorá za týmto požiarom stála, a na konci vám priblížime, čo by ste si mali obliecť, aby ste odradili všetky mužské pohľady od vašich nôh.

 

maso 1

Švédsky vedec, ktorý vystúpil na štokholmskom summite, ponúkol nezvyčajnú taktiku v boji proti globálnej zmene klímy: jedenie ľudského mäsa.

Profesor a výskumník Štokholmskej ekonomickej školy Magnus Soderlund údajne povedal, že podľa neho by jedenie ľudského mäsa, získaného z mŕtvych tiel, mohlo pomôcť zachrániť ľudstvo, ak by sa len vo svetovej spoločnosti „prebudila táto myšlienka“.

Soderlundov argument, v prospech ľudského kanibalizmu, bol hlavnou témou počas panelovej diskusie s názvom „Viete si predstaviť, že by ste jedli ľudské mäso?“ na Gastro summite. Konzervatívne tabu voči kanibalizmu sa podľa neho môže časom zmeniť, ak ľudia jednoducho vyskúšajú jesť ľudské mäso.

Keď sa Soderlunda počas rozhovoru po jeho prednáške opýtali, či by on osobne vyskúšal ľudské mäso, povedal, že je tejto myšlienke otvorený.

 

rusko

V južnej ruskej republike Dagestan je malá, zväčša odľahlá dedinka, kde každý fyzicky zdatný občan môže chodiť po lane.

V Tsovkra-1 je chôdza po lane tradíciou už viac ako 100 rokov. Z malej dedinky (ktorá dostala číslo 1, aby sa lepšie odlíšila od neďalekého miesta s rovnakým názvom) pochádzalo najmenej 17 mužov a žien, ktorí sa preslávili po celom bývalom Sovietskom zväze chôdzou po lane v cirkusoch. V dedine teraz žije menej ako 400 ľudí, ale aj teraz sa vraj všetky deti v dedine učia chodiť po lane a starí aj mladí pravidelne trénujú za každého počasia.

 

vrtulnik

Michel Vaujour si mal odsedieť 28 rokov za pokus o vraždu a ozbrojenú lúpež. Toto bol jeho štvrtý pokus o útek. Na strechu sa dostal tak, že ohrozoval dozorcov falošnou pištoľou a nektarinkami namaľovanými ako granáty.

Na vrchole väznice ho vyzdvihla jeho manželka Nadine, ktorá sa špeciálne pre tento útek učila pilotovať vrtuľník. Pristáli na neďalekom futbalovom ihrisku a utiekli v čakajúcom aute.

Paris-Match uverejnil amatérske fotografie úteku, o ktorom bol v roku 1991 natočený film s Béatrice Dalle v hlavnej úlohe.

 

ocean fire

Podľa mexickej štátnej ropnej spoločnosti Petroleos Mexicanos (Pemex) požiar vznikol v dôsledku prasknutia plynovodu v blízkosti ropných polí Ku-Maloob-Zaap a približne po piatich hodinách sa ho podarilo dostať pod kontrolu pomocou vodných čerpadiel a hadíc. Agentúra Reuters uvádza, že spoločnosť na boj s plameňmi použila aj dusík.

Ángel Carrizales, výkonný riaditeľ mexického regulačného úradu pre ropnú bezpečnosť, na Twitteri uviedol, že incident súvisiaci s plynovodom nespôsobil žiadny únik, odborníci sú však voči tomuto tvrdeniu skeptickí. Simon George, profesor organickej geochémie, povedal, že na to, aby sa na oceáne udržal taký dramatický a trvalý plameň, musel sa z úniku na povrch dostávať nepretržitý prúd zemného plynu. Napriek tomu poznamenáva, že oheň mohol zabrániť tomu, aby sa časť úniku rozptýlila do oceánu tým, že ho na mieste spálil.

 

cry

Aj keď slzy roní mnoho živočíšnych druhov, emocionálny plač je jedinečnou ľudskou činnosťou. Bez ohľadu na to, aký je jeho dôvod, mnohí ľudia veria, že vyjadrenie emócií týmto spôsobom môže byť katarzné a zdravé.

V Japonsku si podnikateľ Hiroki Terai dokonca osvojil toto presvedčenie ako obchodnú stratégiu. Je zakladateľom služby skupinového plaču, ktorá nabáda ľudí, aby plakali spoločne, zatiaľ čo im „pekný  chlapec“ utiera slzy. Táto praktika, známa ako rui-katsu alebo „hľadanie sĺz“, je obľúbená najmä u žien a údajne zmierňuje hladinu stresu.

 

hairy legs

Ženy unavené z toho, že im muži pozerajú na nohy, môžu odvrátiť neželanú pozornosť chlpatými pančuchami. Praktický módny kúsok sa stal v Číne hitom po tom, čo bol obrázok odevu zverejnený na internete.

„Super sexi letné pančuchy proti nežiadúcom pohľadom, nevyhnutné pre mladé dievčatá, ktoré idú von,“ bolo napísané v popise. Ženy, ktoré sa chystajú utratiť peniaze za huňaté pančuchy, si to však možno budú chcieť ešte raz rozmyslieť, pretože táto časť odevu na nohy sa stretla s rozporuplnými reakciami verejnosti. „Fuj, to je nechutné!!!“ komentoval jeden používateľ.

Jeden používateľ však vyslovil domnienku, že najnovší módny výstrelok by sa mohol obrátiť proti nemu: „Toto nielenže zabráni pred úchylmi, ale určite to bude mať za následok aj to, že sa k vám nebudú približovať pekní chlapi.“

 

klobasa

Volkswagen currywurst je značka klobásy, ktorú automobilka Volkswagen vyrába od roku 1973. Vyrába sa v závode spoločnosti vo Wolfsburgu a predáva sa v reštauráciách v jej šiestich nemeckých závodoch. Currywurst sa predáva aj externe v supermarketoch a na futbalových štadiónoch a rozdáva sa zákazníkom značky Volkswagen.

Klobása je označená ako „originálny diel Volkswagen“ a dostala číslo dielu 199 398 500 A. Tento výrobok sa označuje ako najviac vyrábaný zo všetkých dielov značky Volkswagen, pričom v roku 2019 sa vyrobilo približne 7 miliónov klobás. V mnohých posledných rokoch spoločnosť vyrobila viac párkov ako automobilov. Ku klobáse sa vyrába a predáva aj kečup Volkswagen.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.