Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1822 – Burger King rozdával hamburgery a ako si Vincent van Gogh odrezal ucho

870

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete o žene, ktorá prenajala garáž zakladateľom spoločnosti Google, čím vlastne prispela k založeniu Google a ako jej kariéra postupovala ďalej. Ďalej zistíte, prečo si Vincent van Gogh odrezal ucho, a na konci vám priblížime, prečo Burger King rozdával hamburgery a čo bolo potrebné urobiť aby ste jeden dostali.

 

youtube

Susan Diane Wojcicki, narodená 5. júla 1968, je americká technologická manažérka. Od februára 2014 je generálnou riaditeľkou spoločnosti YouTube.

V septembri 1998, v tom istom mesiaci, keď bola spoločnosť Google založená, si jej zakladatelia Larry Page a Sergey Brin zriadili kanceláriu v garáži Wojcickiovej v Menlo Parku. Predtým, ako sa v roku 1999 stal prvým marketingovým manažérom spoločnosti Google, pracovala Wojcicki v oblasti marketingu v spoločnosti Intel Corporation v kalifornskej Santa Clare a bola konzultantkou v oblasti riadenia v spoločnostiach Bain & Company a R.B. Webber & Company.

Wojcicki sa podieľala na založení spoločnosti Google a v roku 1999 sa stala prvou marketingovou manažérkou spoločnosti Google. Mala na starosti pôvodnú videoslužbu spoločnosti Google a po pozorovaní úspechu služby YouTube navrhla v roku 2006 jej prevzatie spoločnosťou Google.

 

ear

Známa verzia o odrezanom uchu van Gogha je, že Paul Gauguin počas hádky v tú noc vybehol z domu. Van Gogh v záchvate šialenstva schmatol žiletku a nasledoval ho s úmyslom ublížiť svojmu priateľovi, ale potom sa vrátil domov.

Tam použil žiletku na seba a odrezal si jedno ucho. Ráno ho polícia dala odviezť do nemocnice. Gauguin si následne zbalil kufre a odišiel do Paríža.

 

strmienok

Strmienok je kosť v strednom uchu človeka a iných cicavcov, ktorá sa podieľa na vedení zvukových vibrácií do vnútorného ucha. Strmienok je treťou kosťou z troch kostičiek v strednom uchu. Je to kosť v tvare strmeňa a je najmenšia v ľudskom tele.

 

presley

Predtým, ako sa stal legendou, ktorou je teraz, bol Elvis Presley len obyčajným chlapcom, s veľkými snami stať sa spevákom. Popri mnohých pokusoch o získanie profesionálnej kariéry pracoval ako vodič kamiónu. Počas tohto obdobia sa zoznámil s kolegom hudobníkom Ronniem Smithom, s ktorým už predtým krátko spolupracoval a ktorý bol v 16 rokoch členom profesionálnej kapely.

Ten Elvisa skontaktoval s lídrom kapely Eddiem Bondom, ktorý hľadal speváka; Elvisa požiadal o konkurz a on sa objavil v klube Hi-Hat, kde Eddiemu na pódiu zahral niekoľko piesní. Eddie ho odmietol a vyhlásil, že Elvis sa ako spevák nikdy nepresadí a že by sa mal radšej venovať šoférovaniu kamiónu. Neskôr Eddie tvrdil, že klub ho požiadal, aby Elvisa odmietol.

Niekoľko mesiacov po tomto neúspechu Elvis nahral pre spoločnosť Sun Records pieseň „That’s All Right“, ktorá sa v Memphise stala obrovským hitom. Eddie Bond vtedy presvedčil Ronnieho, aby sa Elvisa opýtal, či by mal záujem spievať s nimi, čo Elvis zdvorilo odmietol.

 

zem

Zem je štvrtou najmenšou planétou ale je najhustejšia. Jupiter je najväčšou planétou slnečnej sústavy, ale práve Saturn – druhá najväčšia planéta slnečnej sústavy – získava cenu za najmenej hustú planétu.

 

burger

Tento gigant rýchleho občerstvenia, ktorý počas sviatkov zaznamenal veľký úspech so svojou kolínskou Flame s vôňou hovädzieho mäsa, predstavil (2009) aplikáciu na Facebooku s jednoduchým predpokladom: odstráň si z priateľov 10 ľudí a získaj Whopper zadarmo.

Používatelia sociálnej siete, ktorí si do svojich profilov pridajú aplikáciu Whopper Sacrifice, dostanú po vymazaní desiatich ľudí zo zoznamu priateľov kupón na sendvič. Odmietnutým kamarátom sa potom doručí oznámenie, že boli vyradení v prospech bezplatného hamburgeru.

Aplikácia bola spustená v roku 2009 a prilákala 16 700 používateľov Facebooku.

 

smiech

Nedostatok zmyslu pre humor môže byť škodlivý nielen pre váš spoločenský život, ale aj pre vaše kardiovaskulárne zdravie. Nová štúdia dokazuje, že smiech skutočne zvyšuje prietok krvi v tele, čo potvrdzuje pravdivosť starého príslovia, že smiech je najlepší liek, aspoň pokiaľ ide o srdce.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.