Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1826 – 70-ročná žena, ktorá zabehla 7 maratónov, v ktorý deň sa ľudia najčastejšie rozchádzajú a muž, ktorý prežil dve atómové bomby

1318

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ako istý muž prežil oba jadrové útoky na Japonsko a s akými zraneniami skončil. Ďalej zistíte, ako ľudský mozog vníma odmietnutie, a na konci vám priblížime život 70-ročnej ženy, ktorý za 7 dní, zabehla 7 maratónov, na všetkých 7 kontinentoch.

 

brain pain

Ľudský mozog sa k odmietnutiu správa podobne ako k fyzickej bolesti. Vedecká štúdia, ktorú uskutočnila Lekárska fakulta Michiganskej univerzity, ukázala, že mozog, používa na zmiernenie bolesti spôsobenej sociálnym odmietnutím podobnú reakciu, ako na zvládnutie bolesti spôsobenej fyzickým zranením.

 

run

Zatiaľ čo zdvíhanie pomáha posilňovať svaly, beh môže pomôcť posilniť kosti. Vaše kosti potrebujú rozvoj, aby pomohli podporiť svaly, ktoré budujete. Beh je vysoko nárazový, čo znamená, že zaťažuje a pretvára vaše kosti spolu so svalmi. Tým, ktorých trápia slabé kosti, môže beh pomôcť zlepšiť tento stav.

Beh môže pomôcť pri chudnutí tým, že spaľuje ďalšie kalórie. Jedna hodina posilňovania v posilňovni môže spáliť približne 300 kalórií, zatiaľ čo pri hodinovom behu sa môže spáliť dvojnásobok.

 

camels

Saudská Arábia je známa svojou rozľahlou púšťou, preto sa môže zdať neuveriteľné, že sa spolieha na Austráliu, aby im dodala zvieratá, ktoré dominujú ich krajine. Do Austrálie sa pôvodne dovážali ťavy, ktoré sa používali na prepravu ťažkých nákladov alebo na jazdenie. Keď sa ich práca skončila, boli vypustené, čo spôsobilo neželaný nárast ich populácie. Austrálčania potom ťavy predávali späť do púštnych krajín, ako je Saudská Arábia.

 

atomic bomb

Tsutomu Yamaguchi prežil oba jadrové útoky na Japonsko, keď USA zhodili atómové bomby počas druhej svetovej vojny. Yamaguchi, ktorý bol 6. augusta 1945 poslaný do Hirošimy na služobnú cestu, videl, ako USA zhodili prvú atómovú bombu. Ako zázrakom prežil s popáleninami na tvári a rukách, ale dostal sa domov do Nagasaki. O tri dni neskôr dopadla druhá atómová bomba, ktorá zrovnala Yamaguchiho dom so zemou. Keďže jeho rodina bola vonku a hľadala masti na ošetrenie už existujúcich popálenín, bola v bezpečí v tuneli a ako zázrakom tiež prežila.

 

dogs 1

Psy sú už oddávna známe ako najlepší priateľ človeka, ale Američania to čoraz viac posúvajú na novú úroveň. Štúdia spoločnosti Rover.com z roku 2017, ktorá sa uskutočnila v priebehu troch rokov, ukázala, že 54 % majiteľov psov je ochotných ukončiť vzťah, ak sa ich psíkovi nepáči ich partner.

 

marathon

Chau Smith bola vždy vášnivou bežkyňou a v roku 2017 sa rozhodla, že na svoje 70. narodeniny absolvuje sedem maratónov za jeden týždeň na všetkých kontinentoch. Cestovanie bolo náročné – napríklad preteky v Egypte stihla len niekoľko minút pred štartom, pretože jej lietadlo do Káhiry malo meškanie. Napriek prekážkam však svoj cieľ splnila.

 

breakup

Lee Byron a David McCandless pri prehľadávaní verejných údajov na Facebooku zistili, že stavy vzťahov sa menili na „nezadaný“ dva týždne pred Vianocami, okolo Veľkej noci a v pondelok. Hoci tieto údaje môžu byť trochu zavádzajúce, keďže ľudia možno svoje rozchody neaktualizujú aktuálne, ukazujú zjavný trend.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.