Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1827 – okuliare Harryho Pottera, v ktorom štáte sa nachádza viac bourbonu ako ľudí a koľko slín vyprodukujeme počas života

1414

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete niečo o Harry Potterovi, čo ste si určite v piatok na Markíze o 20:30 nevšimli. Ďalej zistíte, s čím spával kráľ Henrich VIII., a na konci vám priblížime, ktorý štát by ste mali navštíviť ak ste milovník bourbonu a koľko sudov sa nachádza v štátnych liehovaroch.

 

bourbon

Ak je bourbon váš obľúbený nápoj, možno by ste si mali naplánovať výlet do Kentucky. Alebo sa tam úplne presťahovať. Tento štát je nielen zodpovedný za 95 % svetovej produkcie bourbonu, ale je ho tu toľko, že 4,7 milióna sudov v štátnych liehovaroch prevyšuje počet 4,3 milióna ľudí žijúcich v Kentucky.

 

frisbee

Walter Frederick Morrison vynašiel v roku 1948 frisbee, ktoré sa pôvodne volalo Pluto Platter. v roku 2010, vo veku 90 rokov, zomrel a jeho rodina ho spopolnila a jeho popol premenila na frisbee.

 

sekera

Nebola to jediná smrtiaca zbraň, ktorú vlastnil. Kráľ Henrich VIII. mal obrovskú zbierku zbraní, ktorá zahŕňala 6 500 ručných zbraní.

 

harry poter

Mal alergiu na nikel a okuliare boli rýchlo nahradené hypoalergénnymi. A vedeli ste, že jeho okuliare nemali žiadne šošovky? Bolo to preto, aby sa v nich neodrážalo nič, čo sa deje v zákulisí. Sklenené šošovky boli pridané v postprodukcii.

 

crows

Vrany perfektne rozpoznávajú tváre ľudí a dokážu si ich zapamätať na veľmi dlhý čas. To môže byť buď negatívna, alebo pozitívna vlastnosť, v závislosti od toho, ako ste sa k nim správali.

Vrany nás síce dokážu rozoznať, ale my by sme mali problém rozoznať jednu vranu od druhej.

 

joke

V roku 1976 objavili archeológovia v Iraku tabuľku, ktorá sa odvtedy znova stratila. Vedcom sa však podarilo analyzovať a preložiť text z fotografie tabuľky.

Výsledky? Vieme, že tabuľka obsahuje vtipy, ale celý význam sa stratil v preklade. Preložená podoba najstaršieho vtipu o tvojej mame na svete znie: „…tvojej matky je ten, kto s ňou súloží. Čo/kto to je?“

Rozumieme tomu? Ani náhodou, ale keď vidíme vtip o „tvojej mame“, tak ho spoznáme!

 

saliva

Priemerný človek vyprodukuje približne 30 ml slín každú hodinu. To je 720 ml slín denne, čo je v priemere 263 litrov za rok. Vzhľadom na priemernú dĺžku života na svete, ktorá je približne 72 rokov, to znamená, že počas svojho života vyprodukujete v priemere 18 936 litrov slín – to by stačilo na naplnenie 50 vaní.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.