Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1828 – najlepší deň na kúpu nového auta, posielanie detí poštou a kto vytvoril covery piesní do hry The Sims

931

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, ktorý deň je ideálny na zaobstaranie nového auta do domácnosti a prečo je to práve ten deň. Ďalej zistíte, či sa vo vesmíre dá strieľať zo zbrane, a na konci vám priblížime, koho v skutočnosti počujete spievať v hre The Sims 4, keď si váš Simík spieva vo svojom vymyslenom jazyku.

 

new car

Štúdie ukázali, že niektorí ľudia sa vyhýbajú kúpe auta cez víkend, pretože v tieto dni majú predajcovia áut najviac práce. To znamená, že ľudia budú kupovať autá v pondelok, pretože majú často zaručené, že im predajca venuje viac času a pozornosti, a tým aj lepšiu ponuku.

 

budik

Budík vynašiel Levi Hutchins v roku 1787, lebo sa potreboval včas zobudiť do práce. Trvalo takmer 100 rokov, kým bol vynájdený naťahovací budík, ktorý sa dal nastaviť na akýkoľvek čas.

 

space gun

Moderná munícia do strelných zbraní obsahuje vlastné okysličovadlo, chemickú látku, ktorá spúšťa výbuch strelného prachu, ktorý vystrelí guľku. To znamená, že vesmírne vákuum bez kyslíka by nezabránilo streľbe zo zbrane, pretože nie je potrebný atmosférický kyslík.

 

grapes

Napriek mnohým výskumom v tejto oblasti stále nie je známa presná látka v hrozne, ktorá spôsobuje jeho toxicitu pre psy a mačky. Vie sa len to, že spôsobuje akútne zlyhanie obličiek, po ktorom rýchlo nasleduje smrť.

 

mail

Posielanie detí poštou sa stalo bežnou praxou na americkom vidieku, pretože cena poštovného pre dieťa bola lacnejšia ako cena lístka na vlak alebo autobus. Našťastie, toto už nie je legálne.

 

t

Keďže ide o najbližšieho žijúceho príbuzného T-Rexa, akékoľvek praktické testovanie pripadá na skromné sliepky. Výskumníci zistili, že sliepky so zdvihnutým chvostom chodia výrazne inak ako sliepky s normálnym chvostom. To im ukázalo, ako by chodil T-Rex.

 

 

sims

Kto nevyrastal na Sims, akoby nežil. Keď ste počuli, ako si vaši Simíci spievajú vo svojom vymyslenom jazyku, tieto piesne sú v skutočnosti covery, nahrané slávnymi umelcami, ktorí ich pôvodne naspievali len pre účely hier.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.