Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1834 – ženy môžu rodiť aj po smrti a čo spôsobuje, že v zrkadle vidíte príšery

1206

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, čo sa s nami deje, keď sa ocitneme na vrchole niečoho vysokého a ako sa tento jav nazýva. Ďalej zistíte, ako sa volá proces, keď žena porodí po smrti, ako to prebieha a ako je to vôbec možné, a na konci vám priblížime, pri akej polohe sa nám vybavujú pozitívne spomienky a pri akej negatívne.

 

jump

Či už ste na vrchole vysokej budovy, alebo sa pozeráte na strmý zráz z diaľnice, pravdepodobne ste už zažili ten zvláštny moment, keď ste sa pýtali: „Čo keby som skočil?“ Ukázalo sa, že nie ste sami – pre tento jav skutočne existuje názov; je to „volanie prázdnoty“ alebo „fenomén vysokého miesta“.

 

mucha

Hoci sa traduje, že mucha domáca žije len dva až tri dni, v skutočnosti tento nepríjemný hmyz žije v priemere jeden až dva mesiace, čo jej dáva dostatok príležitostí pristáť na vašom jedle a znechutiť vám ho.

 

birth

Je to veľmi zriedkavé, ale je známe, že sa to stalo. Nazýva sa „pôrod v rakve“ a ide o jav, ktorý nastáva, keď tehotná žena porodí dieťa spontánne po svojej smrti – v dôsledku plynov, ktoré sa nahromadili v oblasti brucha, čo spôsobilo tlak na maternicu matky a vytlačilo dieťa z pôrodných ciest. Jeden takýto príklad bol objavený v roku 2010 v hrobe stredovekej ženy, ktorá bola pochovaná v Taliansku.

 

mirror

Nazýva sa Troxlerov efekt a bol objavený už v roku 1804. spôsobuje, že tí, ktorí ho zažijú, si myslia, že v zrkadle vidia niečo desivé – bez ohľadu na to, či trikrát povedia „krvavá Mary“ alebo nie.

 

snow

Keď napadne sneh, všade je voda, voda, ale ani kvapka na pitie. Na premenu niečoho z pevnej látky na kvapalinu potrebuje vaše telo veľa energie, a hoci vám sneh poskytne nepatrné množstvo hydratácie, zároveň vám pri tomto procese zníži telesnú teplotu, čím sa stanete náchylnejší na podchladenie.

 

taste

Víno môže s pribúdajúcim vekom chutiť lepšie, ale taktiež je pre nás ťažšie ho oceniť. Tak ako sa s pribúdajúcimi rokmi oslabuje sluch a zrak, tak sa oslabuje aj chuťový vnem. S pribúdajúcim vekom sa vaše chuťové poháriky po úraze alebo pri užívaní niektorých liekov regenerujú pomalšie. A zlá správa pre dámy: Ženy vo všeobecnosti pociťujú zníženie chuťovej citlivosti od 50. roku života, zatiaľ čo muži to pociťujú až po 60. roku života.

 

memory

Výskumníci zistili, že sedenie a pohľad smerom nadol uľahčuje vybavovanie negatívnych spomienok, zatiaľ čo vzpriamené sedenie a pohľad smerom nahor uľahčuje vybavovanie pozitívnych spomienok.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.