Zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1841 – na čo sa používa šampanské a najdlhší podvodný bozk

1055

V dnešných Zaujímavostiach ku káve sa dozviete, koľko trval najdlhší bozk pod vodou a kto tento rekord vytvoril. Ďalej zistíte, kedy bol odvysielaný prvý 3D film a aký film to bol, a na konci vám priblížime, na čo sa v minulosti používalo šampanské a kto ho na tento účel používa doteraz.

 

kiss

V marci 2012 vytvoril Nikolay Linder z Nemecka Guinnessov rekord v najdlhšom bozku pod vodou, ktorý trval 20 minút a 11 sekúnd (druhá osoba zúčastnená na bozku nebola v rekorde uvedená). Prekonal tak predchádzajúci rekord z roku 2010, ktorý bol 3 minúty a 24 sekúnd a ktorý vytvorili Michele Fucarino a Elisa Lazzarini.

 

limpet

Zuby limpét, druhu vodného slimáka, vydržia väčší tlak, ako je potrebný na vytvorenie diamantov z uhlíka. Mali by sme ich nosiť na prstoch.

 

slony

Aj keď je to smutné, slony sú jedny z mála zvierat, ktoré pochovávajú svojich mŕtvych. Po smrti člena svojej svorky slony nielen plačú, ale aj vytvárajú hroby pre svojich mŕtvych a zakrývajú ich telá listami.

 

champagne

Na začiatku 20. storočia sa muži vyhýbali tradičnému leštidlu a namiesto neho používali na leštenie topánok šampanské. Olga Berluti, návrhárka špičkovej obuvi, ktorej spoločnosť patrí pod LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton), stále používa na leštenie svojich slávnych topánok Dom Pérignon.

 

lenochod

V roku 2014, keď potápači v centrálnej časti Belize hľadali mayské artefakty v hlbokej priepasti, narazili na niečo oveľa staršie – pozostatky obrovského leňochoda, ktorý uviazol a zahynul pred neuveriteľnými 27 000 rokmi. Presnejšie, našli ramennú a stehennú kosť a zub, ktoré im pomohli určiť vek zvieraťa.

 

3D 1

Prvý 3D film s názvom Sila lásky mal premiéru 27. septembra 1922 v losangeleskom divadle Ambassador Hotel Theater.

 

lietadlo

Ste jedným z mnohých ľudí, ktorí majú strach z lietania? Nuž, nemusíte mať obavy (väčšinou). Podľa Národného úradu pre bezpečnosť dopravy, 95 % cestujúcich, ktorí sa stali účastníkmi leteckých nehôd, prežije. Pri skúmaní nehôd v rokoch 1983 až 2000, ktorých sa zúčastnilo viac ako 53 000 cestujúcich, rada zistila, že 51 207 ľudí vyviazlo živých.

Pozrite si ďalšie zaujímavosti vo forme videa!

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Zdroj 1, Zdroj 2Zdroj 3, Zdroj 4Zdroj 5, Zdroj 6, Zdroj 7

 

 

Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.